loader image

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Halil Mazıcıoğlu, Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte Zirve Üniversitesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Zirve Üniversitesi'nin projeleri hakkında bilgi alan Bakan Fatma Şahin, Zirve Üniversitesi'nin zirve yolunda emin adımlarla ilerlediğini, üniversitenin ismini her yerde duyduğunu ve gelişmelerden ötürü gurur duyduğunu söyledi.

AİLE DANIŞMA MERKEZLERİ YAYGINLAŞMALI

Bakan Şahin'e, yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgi veren Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, aile içi şiddete uğramış fiziksel veya psikolojik yönden örselenmiş 18 yaşını doldurmuş bekar, evil kadınlara rehberlik etmek ve onlara psiko-sosyal yönden destek olmak için bir merkez kurulması yönünde öneride bulundu. Kısa, merkez çatısı altında şuan Zirve Üniversitesi'nin de yürütmüş olduğu evlilik okulu projesi dahil anne-baba okulu, kaynana okulu, çocuk eğitimi gibi eğitim kurslarının da yapılmasının yararlı olacağını söyledi. Aile Danışmanlığı Merkezleri'nin yaygınlaştırılması gerektiğinin altını çizen Rektör Kısa, bölgedeki aile içi şiddeti önlemeye yönelik proje önerisinde bulunurken "Sağlıklı ailelerin yapılandırılması adına kadın ve aile derneklerinin kurulması, mevcut derneklerin de daha faal hale getirilmesi ve teşvik edilmesi gerekmekte" görüşünü dile getirdi.

Verilen brifingden memnun kalan Bakan Şahin, "Bilim ve akıl politikanın başarısıdır. Sadece ekonomik kalkınma yeterli değildir. Sosyal kalkınma da ekonomik kalkınma kadar önemlidir. Zirve Üniversitesi bunu yapabiliyor. Bugün burada sunmuş olduğu proje ülkemiz ve bölgemiz adına çok önemli" diye konuştu.

Bakanlığın neler yapabileceği hakkında çalışmalar yapıldığını söyleyen Şahin, "Hocalarımıza hazırladıkları bu çalışmadan ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

Programın sonunda Rektör Prof. Dr. Adnan Kısa, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e günün anısına özel çini hediye etti.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.