loader image

Gaziantep'te faaliyet gösteren Zihinsel Engelli Çocuklar Derneği (ZİHİNDER) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, engelli anneler ile kahvaltıda bir araya geldi.

Royal Otel'de düzenlenen programa, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i annesi Perihan Kıymık, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan'ın eşi Nihal Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın'ın eşi Emine Aydın, İl Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz'un eşi Aynur Oğuz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun eşi Elif Tahmazoğlu ve çok sayıda AK Partili kadınlar ile engelli anneler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Milletvekili Derya Bakbak, "Perşembe günü bizim için çok anlamlı olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayacağız. Ailenin, yaşamın, kültürün ve toplumun yapı taşları olan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum. Kadın, özverili ve yapıcı kişilik özellikleri olan, aile kurumunun etkin ve üretken bir ferdi, temel değerlerimizin taşıyıcısı ve koruyucusudur" dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, bir araya geldiklerini söyleyen ZİHİNDER Derneği Başkanı Ketayun Büyükbeşe ise, "Bizler Zihinder Derneği olarak özel eğitimli çocuklarımızın meslek edinmeleri ve toplumda üreteç kendi kendine yeter bireyler olarak toplumsal yaşama katılımlarını sağlayacak bir eğitim ve öğretim yuvasını ilimize ve bölgemize kazandırma gayreti içinde çalışıyoruz. Projemiz bir rehabilitasyon veya uygulama okulu olmayıp, ülkemizde çok az Gaziantep'te ve bölgemizde ilk olarak 9 bin metre kare üzerine 4 derslikli meslek öğrenecekleri atölyeler, beceri ve kazanç elde edecekleri uygulama bahçeleri spor ve sağlık tesisleri, yüzme havuzu ve çok amaçlı toplantı salonları olan başkalarına ihtiyaç duymadan yaşamlarını sürdürebilecekleri bir eğitim kompleksi olacaktır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılara "Özel Eğitimde Erken Teşhis" konulu seminer veren Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Rıza Ülker, çeşitli konularda görsel sunumda da bulundu.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.