loader image

Van’daki Deprem

Van'daki depremde arama kurtarma çalışmalarına katılan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı görevlileri ödüllendirildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi'ndeki törende yaptığı konuşmada, geçtiğimiz pazar günü Van ve Erciş'te bir deprem felaketi meydana geldiğini ve yüzlerce vatandaşın hayatını kaybettiğini anımsattı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak depremi duyar duymaz son derece deneyimli, iyi eğitim almış 10 itfaiye görevlisini araç ve gereçleriyle Van'a gönderdiklerini dile getiren Güzelbey, "Ekibimiz Erciş'te görev yaptı ve bir hafta boyunca gece gündüz demeden, uyumadan, yemeden, içmeden kurtarma faaliyetlerine katıldı. Bütün kurtarma ekiplerini olduğu gibi kendi ekibimizi de kutluyoruz. Onları ödüllendireceğiz. Allah bize bir daha bu acıları yaşatmasın" dedi.

Törende daha sonra İtfaiye Daire Başkanlığında görevli 10 itfaiyeciye altın ve takım elbise hediye edildi.

Hediyeler AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan ve Derya Bakbak, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve diğer yetkililer tarafından verildi.
 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.