loader image

AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan ve Derya Bakbak ile Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Delbes Mahallesi'nde mağara üzerinde bulunan üç evin çöktüğü alana giderek incelemelerde bulundu.

Erdoğan, Bakbak ve Tahmazoğlu, daha sonra göçükte enkaz altında kalarak yaralanan Sema Çakıoğlu'nu ailesi ile birlikte hastanede ziyaret etti. Başkan Tahmazoğlu, daha önce yaptığı ziyarette küçük Sema'nın istediği dizüstü bilgisayarı da hediye etti.

Üç evin çöktüğü afetin, can kaybı olmadan atlatılmasının sevindirici bir olay olduğunu ifade eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Mağara kabuğu üzerinde bulunan evlerden üç tanesi çökmüş, bir kızımız hastanede yaralı durumda. Şahinbey Belediyemiz olayın ardından gerekli çalışmayı yaparak, tehlike arzeden evleri boşaltmıştır. Şu anda burada hızlı bir şekilde neler yapabilirizin çalışmasını yapıyoruz. Gaziantep Valiliğimiz, Şahinbey Belediyemiz, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüz'le işbirliği içinde birlikte çalışıyoruz. Burada tehlike arzeden evler boşaltılarak, burada oturan vatandaşlarımızın daha iyi ortamlarda yaşayacağı imkanlar sunulmalıdır. Her an göçük tehlikesinin olacağı bu bölgede Şahinbey Belediyemizin çeşitli projeleri var. Burasının üstü park yapılarak, mağaralarda turizme kazandırılabilir. Kısa sürede bu bölgedeki vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturacağız." dedi.

SEMA, BİLGİSAYARINA KAVUŞTU

Öte yandan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan ve Derya Bakbak ile birlikte göçük alanında yaptığı incelemeler ardından, yaralanması ardından hastaneye kaldırılan küçük Sema'yı ziyaret etti. Başkan Tahmazoğlu, daha önceki ziyaretinde bilgisayar isteyen Sema'ya dizüstü bilgisayar hediye etti.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.