loader image

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Suriye’ den ülkemize sığınan Suriyeli kadınları Gaziantep Milletvekili Derya BAKBAK Nizip’te çadırkentte ziyaret etti. Ziyarete Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz, İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü, Şehitkamil Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç, Şahinbey Kadın Kolları Başkanı Latife Havuççuoğlu ve Oğuzeli Kadın Kolu Başkanı Belkıs Yeter Karamanoğlu eşlik etti.

 

Suriyeli kadınlarla zaman geçirerek onların dertlerini dinleyen, acılarını paylaşan Bakbak, " Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Suriyeli Kadınlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik. Yüzlerinde ufak bir tebessüm oluşturabildiysek ne mutlu bize. Buradan başta ülkemizin kadınları olmak üzere Suriye'den Somali'ye, Afganistan'dan Kabil'e tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tekrar kutluyorum.

AK Parti olarak, kadın kolları olarak, Gaziantep olarak, sivil toplum örgütlerimizle, tüm kurum ve kuruluşlarımızla Suriyeli komşularımızın destekçisiyiz. Onların acısını duyumsuyor ve paylaşıyoruz. Onlara burada bir yaşam alanı oluşturmanın yanı sıra sosyal ihtiyaçlarının da her zaman takipçisiyiz. " dedi.

Bakbak ve beraberindekiler bir süre çocuklarla vakit geçirdikten sonra yeni doğmuş bir bebeğin ailesine hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Suriye'deki iç savaşta iki çocuğunu birden kaybetmiş annenin acısı ise ekipte duygusal anlar yaşanmasına sebep oldu.

Bakbak ayrılırken " Biz bu dünyayı kadınların daha da güzel yapacağına inanıyoruz. Kadınların birey olarak güçlerini ortaya koymaları,  sadece kendine değil hem ailesine,hem de yaşadığı topluma yarar sağlayacak ve daha iyi bir yaşam düzeyine ulaştıracaktır. Sağlıklı nesiller, güçlü bir Türkiye, ve barış içinde bir dünya ancak ve ancak kadınlarımızın katılımı ve katkılarıyla var olabilir." ifadelerini kullandı.


 

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.