loader image

Şahinbey Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Serinevler Sosyal Tesisi ve Kur’an Kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Serinevler Mahallesi’nde kısa sürede yapımı tamamlanan sosyal tesisin açılışına, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Nejat Koçer, Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan ve Ali Şahin, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Osman Toprak, Şahinbey İlçe Müftüsü Yahya Polat ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda mahalle sakinleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda bir konuşma yapan Başkan Tahmazoğlu, “Çok amaçlı sosyal tesislerimiz, sadece cenazeler sonrası taziye kulübü için değil, emeklilerimiz için lokal ve kütüphane, hanım kardeşlerimiz ve çocuklarımız için etüt merkezi, Kur’an Kursu olarak hizmet vermektedir. Şuanda böyle hizmet veren 35 adet tesisimiz var. 12 eski dönemde yapılanlarla beraber toplam 47 adet tesisimiz bulunmaktadır. İnşaat halinde ise 15 adet tesisimiz bulunmaktadır. Tüm tesislerimizde 20 bin 127 kursiyer eğitim alıyor. Şuana kadar 31 bin 832 kişi de faydalandı.
Bu sosyal tesisimizin bir özelliği de Başbakanımızın Gaziantep’e geldiğinde buraya tesis yapılmasını istemesidir. Başbakanımız vatandaşın oturup, sohbet edeceği ve dinlenebileceği bir alan yapılmasını istemişti. Bizler de buranın dış kaplamasını eski Antep evi modelinde yaparak kültürümüzü yaşatmak istedik. İnşallah sosyal tesisimiz vatandaşlarımıza ve Şahinbey’imize hayırlı uğurlu olur” dedi.

Başkan Tahmazoğlu’nun çalışmayı ibadet olarak görüp mücadele ettiğini belirten Kaymakam Turan, “Sizin için canla başla çalışmak elbette benim boynumun borcudur. Annem ve babam beni hizmet etmem için yetiştirdi. Kalp kırmak için değil, gönülleri yapmak için yetiştirdi. Büyüğünü bil, küçüğünü bil, hakkını ve halkını bil diye yetiştirdi. O yüzden ben Başkanımızı tebrik ediyorum. Güzel insan güzel işler yapıyor. Güzel insan güzel konuşuyor. Güzel insan Şahinbey İlçesinin kaderini değiştiriyor. Başkanımız gece gündüz demeden halkının ve mesai arkadaşlarının hakkını gözeterek, elini taşın altına koyup, samimiyetle ve sadakatle güzel işler yapıyor. Allah hepinizden razı olsun. Bu sosyal tesisin yapımında emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Tahmazoğlu’nun başarılı çalışmalara imza attığını dile getiren Milletvekilleri Derya Bakbak, Ali Şahin ve Halil Mazıcıoğlu ise, sosyal tesisin hayırlı olması dileklerinde bulundular.

Konuşmaların ardından Milletvekilleri, Kaymakam Turan, Başkan Tahmazoğlu ve diğer protokol üyeleri kurdele kesiminde bulunarak sosyal tesisi ve Kur’an kursunu hizmete açtılar.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.