loader image

Şahinbey Belediyesi tarafından yapılacak Selçuklu Gençlik Merkezi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Yeşilevler Mahallesi'nde temeli atılan Selçuklu Gençlik Merkezi'nin temel atma törenine; AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Nejat Koçer ve Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Temel atma töreni öncesi şarkılar söylendi. Mahalle sakinleri söylenen şarkılarla halaylar çekti. Temeli atılan merkezin birçok alanda faaliyet göstereceği ve 4 mahallenin sosyal yönden ihtiyaçlarını gidereceği belirtildi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, "Bu tesis kadınlarımıza, çocuklarımıza hizmet verecek bir bina. Onların yaşamsal ihtiyaçlarını, sosyal ihtiyaçlarını fiziksel ihtiyaçlarını, çocuklarımız ihtiyaçlarını giderecek çok özel bir bina. Projeyi gördüğümüzde Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na kütüphane gibi olmuş dedim. İnanılmaz güzel bir proje yapmışlar. Belediyemiz gerçekten kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yaptığı çalışmalarla Türkiye'nin en büyük ilçelerinden bir tanesidir. Bu çalışmalar bizim için çok önemli çünkü şehrimizin yüzde 70'i çarpık kentleşme çok hızlı göçün beraberinde getirdiği bir sonuç bu nedenle kentsel dönüşüm çok önemli. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Yapılan açılış konuşmaları sonrası temel atma töreni gerçekleşti. 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.