loader image

Tunceli kırsalında güvenlik güçlerinin yürüttüğü arazi arama tarama faaliyetleri sırasında mayına basarak şehit düşen Uzman Onbaşı Uğur Saka'nın cenazesi, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in de katıldığı törenin ardından Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde toprağa verildi.

Elazığ'da düzenlenen askeri törenin ardından memleketi Nurdağı'na getirilen şehidin naaşı, baba evine götürüldükten sonra cenaze aracıyla Hurşit Camisi'ne getirildi. Cenaze aracından alınan tabut, bir süre askerlerin omuzlarından taşınarak katafalka konuldu. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehidin özgeçmişi okundu.

Gaziantep Müftüsü Prof. Dr. Ali Bakkal'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, askerlerin omuzlarında cenaze aracına konuldu. Şehit Uzman Onbaşı Uğur Saka, ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Törene İçişleri Bakanı Şahin'in yanı sıra şehidin ailesi ve yakınları, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu, Şamil Tayyar, CHP Gaziantep milletvekilleri Mehmet Şeker ve Ali Serindağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, İl Jandarma Komutanı Birol Şimşek, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu arada tören öncesi Nurdağı'na gelen İçişleri Bakanı Şahin, Hurşit Camisi bahçesinde bulunan şehidin babası Halil Saka'ya taziyelerini bildirdi.

Öta yandan şehidin 3 aylık kızı Ömür Dila, bir yakını tarafından silah arkadaşlarının yanına götürülürken, bebek Ömür Dila'yı gören askerler, gözyaşlarına hakim olamadı.

Törene katılan şehidin kız kardeşleri ve eşi Seda Saka, asker selamı vererek, ''Ağlamayacağım onları sevindirmeyeceğim'' dedi.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.