loader image

“UNUTULMAYAN BİR İSİM DERYA BAKBAK”

Doğuş Gazetesi – Süleyman Bademoğlu

 

Herkesin hafızalarında unutulmayan anıları ve unutamadığı insanlar mutlaka vardır.

Yazının girişine noktayı koyup biraz laf ettikten sonra tekrar ana mevzuya döneceğiz.

 

Bugün günlerden Cuma, en güzel günlerimizden biridir. Bu güzel günde güzel bir yazı yazmayı düşünürken aklımıza herkesin olduğu gibi bizlerinde unutamadığı değerli bir isim kaliteli kişiliğiyle kendini herkese sevdiren Derya Bakbak hanımefendi geldi.

Derya Bakbak, AK partiden 24.dönem milletvekilliği yapmış bu görevini de layıkıyla yerine getirmiş, kimseleri incitmeden, kırmadan görevini Allah rızası için yapmış bir kişidir.

7 haziran seçimlerinde nasıl olduğu halen tam olarak anlaşılamayan nedenlerle liste dışı kalmış, her şeye rağmen kimselere kırgın olmadan azimle şevkle çalışmasını sürdürmüş olan Derya Bakbak, 1 kasım da yine çok sevdiği partisine adaylık başvurusunu yapmış yine liste dışı kalmıştı.

Bu olup bitenler kamuoyunda şaşkınlık ve üzüntü yaratmıştı. Çünkü Derya hanım, bu partinin olmazsa olmazı mihenk taşıydı. Partili partisiz herkes öylesine üzülmüştü ki, sokaktaki sade vatandaş bile onu gördüğünde içinden gelerek üzüntüsünü ifade ediyordu.

Ne yazık ki, siyaset böyleydi. Ne kadar da sevilseniz, çalışsanız, bulunduğunuz makamın hakkını layıkıyla verseniz de bazen böyle hüzünlü sonuçlarla karşılaşmak mümkün oluyordu. İnsani  açıdan düşünürseniz asla ve asla olmaması gerekir.

Değerli insan Derya Bakbak, Gaziantep üniversitesindeki görevine döndü. Şu anda Yard.Doç.Dr. olarak başarılı çalışmalarını sürdürüyor.Mütevazi kişiliği, hoşgörülü davranışıyla hiçbir zaman insanlara darılmayan küsmeyen Derya Bakbak, yine insanların kalbinde taht kuruyor, yine her kesimden insanların sevgisine mazhar oluyor. Demek ki, insan sevgisini kazanmakla bu dünyanın en mutlu, en bahtiyar ünvanına kavuşmuş..

Bu yazıyı neden mi yazdık?

Bir dönem vekillik yaparak siyasette insanlık çığırı açmış, insanlara kendini sevdirmiş bir kişinin halen unutulmaması. Ne mutlu böyle biri olmayı başarana. Bizler de böylesi kişilerin bu güzelliklerini yazmakla mükellefiz. Çünkü toplumun böylesi insanlara ihtiyacı var. İnşallah yapılacak erken ya da normal seçimlerde Derya Bakbak’ı yine milletvekili olarak görürüz.

BÜLENT BAKBAK

Evet, gelelim Bülent Bakbak kardeşimize. Onu da tanıtalım. Derya hanımın kendisi kadar sevecen, hoşgörülü ve mütevazi bir eşi. Gaziantep’in başarılı işadamlarından,  Gaziantep sevdalısı, memleketine hizmet için çabalayan birisi.

Adını duyar gururlanırdım. Daha sonra yakın ilişkilerimiz oldu. Onu tanıyıp dinledikçe kendime çok kızdım. Böylesi harika bir insanla neden daha önceden böyle dostluk bağımız olmadığı için üzüldüm. Ama olsun sonunda muradıma erdim ya o da bana yeter.

Derya / Bülent Bakbak çifti gerçekten Allah tarafından birbirleri için yaratılmış bir çift. Bu yaşıma geldim ilk defa böylesine birbirine denk, uyumlu, mütevazi, hoşgörülü ve sempatik çifti tanıdım.Zenginlikleri ile değil insanlık yönüyle her zaman ön plana çıkmış kendilerini sevdirmiş yegane insanlar. Cenabı ALLAH, çok uzun yıllar bir yastıkta kocamalarını nasip etsin, iki çocuğuyla da mutlu yıllar yaşasınlar.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.