loader image

Gaziantep Kent Konseyi ve Kadın Meclisi’nin birlikte yürüttüğü "Hayat Veren Kadını Hayata Katın" konulu 6. Genel Kurul Toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan ve Ali Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özdemir, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü, Şehitkamil Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç, CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ, İl Genel Meclisi Başkanı Menderes Karaduman ile çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda konuşan Bakan Şahin, “Türkiye’nin ve bu şehrin ortak sorunlarına ortak bir çözüm bulacaksak, ortak bir masada oturalım. Ortak bir dil kullanalım. Olurlarla başlayalım. Rengimiz ve yaşam şekillerimiz farklı olabilir. Çünkü yüzlerimiz ve düşüncelerimiz de farklı. Zaten demokratik kültür bu değil mi? Onu özümsemek bu değil midir? Onu davranış normlarına getirmek bu değil midir? Herkesin kendi içinde bir güç, değer olduğunu, herkesin kendi fikrinin çok kıymetli olduğu ama bu fikirler birleştiği zaman hakikat bu fikirlerin çarpışmasında, konuşmaktan, paylaşmaktan ortak sorunlara ortak çözümler bulabilmek için işte bu salonları oluşturmaktan geçiyor. Kervan yolda düzülür. Hadi bir bakalım, devam edelim anlayışının geçerli bir anlayış olmadığını planlamanın, oturup konuşmanın dayanışmanın sorunlara çeşitli bir katılımcılığı sağlamanın en doğru yoludur” dedi.

Kas ve kasa devrinde yarışamadıklarını ancak kafa devrimiyle bilgi ve teknolojiyi gerçekleştirdiklerini dile getiren Bakan Şahin, “Burada bütün dünya bir değişim içinde. Artık tarım, sanayi bitti. Artık bilgi ve teknoloji çağındayız. Aslında bunu her yerde söylediğim ve paylaştığım 3 K dedikleri önemli bir geçiş var. Kas devrini bitirdik. Kasa devrini bitirdik. Şimdi kafa devrindeyiz. Kas devrinde yarışamadık. Yarışmamızda mümkün değil. Kasa devrinde de yarışamadık. Çünkü, güç bu şekilde özellikle cinsiyet bazında çok farklı bir şekilde gelişti. Ama bugün bilgi ve teknolojiyi kafa devrimiyle gerçekleştirdik. Toplumun yarısının kafasını yok saydığınız bir kafa devri gerçekleştirilebilir mi? Toplumun yarısının hedefini yok saydığınız, bir amaca ulaşabilir miyiz?” diye konuştu.

Konuşmaların ardından program, Gaziantep Kent Konseyi Genel Kurul gündemi olan Kadın Meclisi raporunun sunumuyla sürdü. Sunumun ardından Bakan Şahin ve diğer protokol üyeleri salondan ayrıldı.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.