loader image

Gaziantep'te, "Geçmişten Günümüze, Annemizden Kızımıza" konulu eski Gaziantep gelinlikleri ve düğün fotoğraflarından oluşan sergi açıldı.

Tarihi Cenani Konağı'nda açılan sergide, 1915 ve 1965 dönemine ait çoğunluğu ipek ve Antep işiyle işlenmiş 19 gelinlik yer aldı. İçlerinde evlenerek Yunanistan'a giden bir gelinin gelinliği ve düğün fotoğrafının da yer aldığı sergideki gelinlikler, cansız mankenler üzerinde sergilendi. Gaziantep Kulübü organizasyonunda düzenlenen etkinlikte yer alan gelinliklerin Gaziantepli kadınların sandıklarından çıkarıldığı, gelinlik tasarımcısı Serpil Karuserci tarafından onarıldığı ve tamir edildiği bildirildi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak da her genç kızın hayalinde bir gelinlik hikayesi olduğunu belirterek, evliliğin insan hayatındaki en önemli anlardan biri olduğunu söyledi.

Serginin açılışına Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gelinlik ve fotoğraf sergisi, 16 Haziran Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.