loader image

Biyografi

1972’de Gaziantep’te doğdu.

Ankara Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Gaziantep Üniversitesi’nde asma germe sistemler üzerine yüksek lisansını ve hareketli yapılar üzerine İnşaat Mühendisliği’nde doktorasını tamamladı. Gaziantep Üniversitesinde ve Hasan Kalyoncu Üniversitesinde yardımcı doçent olarak öğretim üyeliği yaptı. Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Mimarlık Bölüm Başkanlığı yaptı.

Kerpiç yapılar, asma germe sistemlerin ve hareketli yapıların tasarım ve analizi ve mülteciler hakkında bilimsel yayınları bulunmaktadır. Okul, otel, muhtelif konut, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, prefabrik yapılar üzerinde projeler yapmış ve uygulamıştır. Açılıp kapanabilen konteyner ve tarihi doku üzerinde çalışmalar yapmıştır.

24.Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekilliği yaptı. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, ve Turizm Komisyonu Üyeliği ve Kadına Karşı Şiddet Araştırma Komisyonu Üyeliği yaptı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı, MYK, MKYK’sında görev aldı. Meclis Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Başta MÜSİAD, GAGİAD olmak üzere pek çok STK Kadın kolu yönetim kurulu üyeliklerinde yer almıştır. 27. Dönem 3. Yasama Yılında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyeliği ve Başta Kız Çocukları Olmak Üzere Gençlerin Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Alanlarına Yönlendirilmesi Alt Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Halen Dışişleri Komisyonu Üyeliğini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce bilir. Evli ve iki çocuk annesidir.

27. Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili

Dışişleri Komisyon Üyesi

Yüksek Lisans Tezi
  • Mimari Şekil Tasarımı ve Asma Gerne Sistemlerin Yapı Analizi (Gaziantep Üniversitesi – İnşaat Mühendisliği Bölümü)
Bilimsel Yayınlar
  • Osmaniye Bölgesinde Geleneksel Kerpiç Evler (İstanbul Teknik Üniversitesi, Mayıs 2007)
  • Sanayi Yapılarında Kerpiç
Üyesi Olduğu Kuruluşlar
  • Gaziantep Genç İş Adamları Derneği Kadın Kolları Yönetim Kurulu
  • Mimarlar Odası (Kültür Sanat Komisyonu)
  • Türk Parlamenterler Birliği
dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.