loader image

Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 73. Yıldönümü Anma Mesajı

Ulu önderimizin aramızdan ayrılışının 73. yılında onu rahmetle anıyorum. Silah arkadaşlarına ve tüm şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün bir kez daha biliyoruz ki Atatürk'ün ilke ve inkılâpları, düşünceleri hala kalplerimizde yaşamaktadır.

Atatürk’ün Cumhuriyet’imizi kurarken hiçbir zaman vazgeçmediği, hak ve özgürlük kavramlarını geliştirip toplum bilincine yerleştirmiş olması, hukukun üstünlüğünün her koşul için geçerli olduğunu vurgulaması; demokrasinin ve Cumhuriyet’in en önemli taşlarını oluştururken, ırk, din, dil ayırımı yapmadan, bizlerin önemli bir ülke olduğunu en güzel şekilde ifade etmiştir.

Hükümetimizin iç ve dış siyasetteki başarısı, tüm dünyada yaşanmakta olan ekonomik bunalımlara rağmen ülkemizin kalkınıyor olması Ata’mızın bizlere bıraktığı mirası iyi şekilde değerlendirip; kalkındırdığımızın en büyük kanıtıdır.

Kendisinin bizlere emanet ettiği bu eşsiz vatanı, her geçen gün daha da yücelen, dünyanın eşsiz; refah, adil, çalışkan ve çağdaş ülkelerinden biri haline getirmek için hiç durmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Bizden sonraki nesillere vatan olma bilinciyle Atatürk'ü anlatmakta vazifelerimizden biridir. Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ün kalplerimizdeki yeri hiçbir zaman değişmeyecek; ona olan bağlılığımız, sevgi ve saygımız azalmadan sonsuza kadar devam edecektir.

 

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.