loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekillerimizden Yüksek Mimar Derya Bakbak ve Makine Yüksek Müh. Halil Mazıcıoğlu İTÜ Mezunları Derneği Gaziantep Şubesi'nin 5. Dönem İlk Çalışma Toplantısına konuk oldular. Toplantıda Milletvekili Bakbak ve Mazıcıoğlu Gaziantep ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Milletvekilimiz Derya Bakbak Konuşmasında Kentsel dönüşüm çalışmalarına, gündemdeki yeni ve devam eden projelere ve de eğitim yatırımlarına yer vererek "Eski şehrin üzerinden bambaşka bir şehir yükselttik, sizlerin, hepimizin çabalarıyla yaptık bunu. Gaziantep bugün, sadece ulusal arenada değil, uluslararası arenada da boy gösterir hale geldi. Turizmiyle, kültürüyle, tarihiyle, sanayisiyle, ticaretiyle, insanıyla, attığı her adımıyla örnek konumda. Bunları herkes söylüyor, evet doğrudur, herkes ifade ediyor, ve ne mutlu ki her bir kelimenin arkası dolu, yapılanlarla, emekle, icraatla dolu, boş değil. Gerek belediye başkanlarımız, gerek STKlarımız, teşkilatlarımız, sanayicimiz hepimiz herkes yoğun çaba sarfediyor. " dedi.

Şehrimizin tarihi ve turistik değerlerini ve bunların şehrimizin ve turizmin hizmetine sunulması konusunda yapılanları etraflıca anlatan Bakbak "Bakın sadece turizmde bile yapılanlar anlatmakla bitmez, el birliğiyle yaşayan ölüyü dirilttik bu şehirde. Yılların gizli kalmış mirasını sunulabilir hale getirdik, bundan hem kazanç elde ettik, hem prestij elde ettik, hem de geçmişimize sahip çıkarak Gaziantep’imizi turizm şehirleri arasına taşıdık. Bugün birçok organizasyona ev sahipliği yapan, birçok turisti ağırlayan şehrimiz yarın muazzam projelerle turizmin altın şehirleri arasında yer alacak." ifadelerini kullandı.

Milletvekilimiz İ. Halil Mazıcıoğlu ise Gaziantep  ile ilgili rakamsal bilgiler vererek hizmetlerinden bahsetti.

Konuşmaların ardından  milletvekillerimiz üyeleri soruları doğrultusunda bilgilendirerek notlar aldıktan sonra toplantı sona erdi.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.