loader image

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Oya Bahadır Yüksel Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nde tedavi gören çocukların yaptığı resim ve mozaik eserlerinin yer aldığı sergi Gaziantep AK Parti Milletvekili Derya Bakbak’ın da katılımıyla Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Açılışa, Bakbak’ın yanı sıra Gaziantep AK Parti Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetler Daire Başkanı Muhtar Akyol, Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Şube Müdürü, Ali Kandemir, Oya Bahadır Yüksel Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nde tedavi gören çocuklar ile çok sayıda davetli katıldı.

Toplumda farkındalık yaratmak ve kamuoyunda ilgi uyandırmak için Ankara'da yapılan sergi açılışında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey "Göç alan şehirlerin önemli sorunları vardır. Bu sorunların başında da sosyal problemler geliyor. Gaziantep de göç alan bir şehir. Bundan 10 sene önce Gaziantep'in nüfusu 400 bin iken, bugün 1 milyon 400 bindir. Tabi bu göçün yarattığı negatif olgular var. Bunları da sonuçta bir sosyal problem olarak karşınızda buluyorsunuz. Gaziantep'te böyle bir sorun yaşadık. Sokak çocukları ve madde bağımlıları" dedi.

Ayrıca Güzelbey, bu tedavi merkezlerinde sosyal rehabilitasyona dayalı bir tedavi yöntemi uygulandığını, bu tip merkezler aracılığı ile 250 tane çocuğu hayata kazandırdıklarını kaydetti.
 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.