loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Milletvekilliğinin 2. Yılında hazırladığı slayt gösterisiyle faliyetlerini anlattı. Tilmen Otel’de düzenlenen toplantıyla icraatlarını anlatan Bakbak, sivil anayasanın bir an önce çıkması gerektiğini vurguladı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak’ın bilgilendirme toplantısına, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü, partililer ve basın mensupları katıldı.

MİLLETVEKİLLİĞİ DİKKAT İSTER

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak , “Milletvekili olmak dikkat ve emek gerektiren, sorumluluk gerektiren ve bir o kadar da gurur, mutluluk veren bir görev. Milletvekili oldum, hafta sonlarımı sürekli Gaziantep’te geçirdim. Haftanın üç günü Ankara, dört günü Gaziantep’teyim. Bulunduğum bu süre içerisinde halkımın isteklerini, sorunlarını, şikayetlerini dinlemek, çözüm bulmak için geçirdim. Halkımın iyi ve kötü gününde yanında olmak istedim. Başbakanımız bizi gördüğü her ortamda, her toplantıda bize söylediği birşey var. ‘Meclis çalışmaları bittiği an memleketinize gideceksiniz ve ailelerinizde sizinle birlikte gidecek, sizinle birlikte şehirde bulunacak. Orada mahalleleri, köyleri, esnafı, kadınları, yaşlıları ziyaret edeceksiniz. Bu bizim varlık sebebimiz’ der. 10 yıllık iktidarımız, benim bu milletvekilliği sürecinde gördüm ki; AK Parti halkın partisi. AK Parti halkıyla iç içe, halkın yanında, insana insan olduğu için değer veren, gelenek göreneklerine bağlı, çevreye duyarlı, inanca duyarlı, ekonomiye önem veren, topluma önem veren, onurlu ve tarihine sahip çıkan, tek yürek güçlü bir parti” dedi.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak , “10 yıllık iktidarda gerek bakanlarımızla, gerek milletvekili arkadaşlarımızla, gerek belediye başkanlarımızla, yaptığımız çalışmaların tümünde, tek ve birlik olarak çalışmaya özen gösterdik. Bu çalışmalarda Ankara’da her zaman örnek bur gurup olarak anlatıldık. Başbakanımız yaptığı her konuşmada, her toplantıda Gaziantep’teki birlik, beraberliği anlattı. Başbakan yalnızda Gaziantep’in sanayisini, ticaretini değil, aynı zamanda belediyecilik konusunda da yaptığımız hizmetleri her toplantıda gururla söyledi. Grup ve Bölge toplantılarında Gaziantep’i diğer şehirlere örnek gösterdi” dedi.

BAŞARI KOLAY ELDE EDİLMİYOR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak , “Böyle bir başarı kolay elde edilmiyor. Gaziantep potansiyeli yüksek bir şehir. Bunu yönetmekte o kadar kolay olmuyor. Bizlerde sizler gibi gelişmeleri yakından izliyor ve takip ediyoruz. İhracaat rakamları, istihdam rakamları, üretim miktarı, sanayi, ticaret, kültür, turizm, kongre merkezlerimiz, kültür merkezlerimiz, müzelerimiz, hastanelerimiz ve üniversitelerimiz, yapılanların hepsi ortada. Gaziantep bugün gerek kentsel dönüşüm çalışmalarıyla, gerekse şehircilik çalışmalarıyla, şehircilik projeleriyle, doğal güzelliklerimiz, parklarımız, bahçelerimiz ve göletlerimizle hayat veren, hayat bulan bir şehir konumunda. Nereden bakarsanız bakın bir ilerleme görüyoruz. Tabiki eksikliklerimiz, hatalarımız olacak. Fakat biz bunların birlik olarak hep üstesinden geleceğiz. Gaziantep’te siyasi anlamda güçlü bir irade her zaman mevcuttur” dedi.

SİVİL ANAYASA ÇIKMALI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, “Sadece şehrimiz bazında değil, ülkemiz bazında da çok önemli gelişmeler olmakta. 82 Anayasısı, darbe anayasasının gölgesinden kurtularak tamamen sivil bir anayasa çalışması içerisindeyiz. Bunun ilgili ilk çalışma Ekim 2011 tarihinde başladı. Mecliste Anayasa Uzlaşma Komisyonu kuruldu. Bu komisyonda tüm partilerden eşik katılım oldu. Bu güzel çalışmaya 66 bin kişi görüş bildirdi. 2 bin 121 kişi dernek vakıf ve platformda gündeme alındı. İnternette açılan bir sayfa ile Bin 872 kişi email gönderdi. Bin 50 kişi ve kuruluştan görüş geldi. Sonuç olarak 18 bin 350 sayfada bütün bu görüşler toparlandı. Kurulan bu komisyon üç alt komisyona ayrıldı. Bu üç alt komisyonda tüm partilerin görüşleri ve düşünceleri alındı. Tüm kurum ve kuruluşlara kendi görüş ve düşüncelerini bildirmeleri istendi. Sonuç olarak 104 madde müzakere edildi. Bunun dörtte birine ortak kararla varılmış durumda. Diğer maddelerin bazıların iki, bazılarında üç parti görüş birliğine varmaktadır. Bizler daha demokratik, daha güçlü bir Türkiye arzu ediyorsak, anayasanın biran önce çıkmasını ve gündeme gelmesini ve çalışmaların tamamlanmasını istemekteyiz” dedi.

72 BİN MİLLET YAŞADI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak , “Bizim oğrafyamız Anadolu topraklarında. Anadolu toprakları üzerinde 72 bin millet yaşamış. Türkü, kürdü, lazı, çerkezi, bunun yanısıra yahudisi, ermenisi, hiristiyanı hep birlikte yaşamışız. Camimizin yanında kilisesi bulunmuş. Birlik ve huzur içerisinde her zaman yaşamışız. Peki neden bu sıkıntıları yaşıyoruz? Çok önemli bir çağrafyada yaşıyoruz. Gelişmemizi istemeyenler, içte ve dışta Türkiye’nin önünün açılmasını istemeyen insanlar, istemeyen ülkeler bulunmaktadır. Buna rağmen bugün Türkiye ekonomisi güçlü, yaratıcılığı güçlü, istihdamı güçlü, siyasi bakış açısı güçlü, kredi verebilecek, rehberlik yapabilecek durumda. Kişibaşına düşen milli geliri artan bir şekilde devam etmektedir. Üretimimiz ve büyümemiz hızlı” dedi.

SURİYE SORUNU

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak , “Suriye ile tarih, kültür birliği içerisinde yaşamışız. Gaziantep, Halep’in bir eyaleti konumunda olmuş. Biz müslüman bir ülkeyiz. Kendi sınırımızda bir ülkede, böylesine bir katliam varken, biz onlara bakmadan, onlarla ilgilenmeden durmamız insanlık açısından bize yakışmayan bir durumdu. Biz yıllar boyunca, hoşgörü adaletiyle yönetilmiş Osmanlıların torunlarıyız. Gaziantep’te üç çadır kent, bir konteynır kent bulunmakta ve 32 bin kişi Suriye’liyi burada misafir etmekteyiz. Amacımız ve isteğimiz oki; Biran önce sorunlarının çözümlenip ülkelerine dönmesi” şeklinde konuştu.

AHMET UZER’İN AÇIKLAMASI

Toplantıya katılan AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Derya Bakbak’a övgüler yağdırarak, basından objektif olmasını istedi.

Uzer, yaptığı açıklamada, “Derya bacımız siyasete girdiği günden buyana çizgisini bozmadan, asli görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan değerli bir arkadaşımız. Kendisi hem iyi bir milletvekili, hem iyi bir siyasetçi, hem iyi bir anne, hem iyi bir eş, hem de iyi bir bacı. AK Parti’de görev yapan bütün arkadaşlarımızında Derya bacısı. Biz Derya hanımı çok takdir ediyor ve seviyoruz. Tabi siyaset zor bir iş. Özellikle anne ve eş olan insanlar için bir daha fazla. Fakat buna rağmen her türlü fedekarlığı göstererek görevini en iyi bir şekilde yapmaya çalışıyor. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.