loader image

Derya BAKBAK 8 Mart Dünya Kadılar Günü münasebetiyle Gaziantep’te çeşitli organizasyonlara katıldı.

Derya BAKBAK’ ın makamından yapılan açıklamaya göre, Bakbak Dünya Kadınlar Günü programı kapsamında ilk olarak AK Partili kadınlarla bir araya geldi. Zeugma Cafe'de AK Parti İl Kadın Kollarının organize ettiği kahvaltılı toplantıya katılan Bakbak, AK Partili 200 kadınla bir araya gelerek Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Kahvaltılı toplantının ardından TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu'nun "Ekonomide Üretime Katılan Eller" kermesinin açılışına katılan Bakbak, Özel Emine Nakıboğlu Okulu Aile Birliği'nin düzenlediği İkbal Gürpınar'la Dünya Kadınlar Günü Programında konuşmacı olarak yer aldı.

Bakbak konuşmasında;  “Kadının eşit statüye kavuşmasının sosyal adalet bakımından önemli olduğunu belirterek, kadınlarımızın eşit bireyler olarak toplum yaşamına katılması, gelişmişliğin ve çağdaşlığın en önemli göstergesidir. Kadın hakları mücadelesi aslında bir demokratikleşme mücadelesidir, bir zihinsel dönüşüm mücadelesidir. Kadına yönelik şiddet, kadınların temel özgürlük ve haklarını engellemek demektir. Biz bu mücadelede bütün varlığımızla, icraatlarımızla, hedeflerimizle yer aldık. Yaptığımız çalışmalar, sürdürdüğümüz kararlı ve istikrarlı politikalarla kadın ve erkeğin eşit olduğu, tam gelişmiş, tam demokratik, uluslar arası arenada söz sahibi, güçlü bir Türkiye'ye doğru adım adım, el birliğiyle, gönül birliğiyle ilerliyoruz. Bu uğurda çaba sarf eden, emek veren, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, tüm kadınlarımızı saygıyla selamlıyorum.”  ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından yoğun programına devam eden Milletvekili Bakbak, Çocuk Hastanesi ve Cengiz Gökçek Kadın Doğum Hastanesi'ndeki kadınları da unutmadı.

Hastanelerdeki kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutladıktan sonra İl Tarım Müdürlüğü'ne geçerek oradaki kadın çalışanlarla bir araya gelen Bakbak, Dünya Kadınlar Günü programını GASKİ Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi'ndeki kadın çalışanları ziyaret ederek tamamladı.

Ziyaret ettiği her kadına çiçek veren Bakbak, "Biz bu dünyayı kadınların daha da güzel yapacağına inanıyoruz. Kadına yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Kadınlarımızın her alandaki başarıları kadar, yetiştirdikleri nesillerle de ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulundukları gerçektir. Bu nedenle kadınlara ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak da o oranda güçleneceğimize inanıyorum." dedi.

 

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.