loader image

Milletvekili Bakbak İl Emniyet Müdürlüğü’ne Alınan Araçların, Hizmete Katılma Ve Katkıda Bulunan Hayırseverlere, Teşekkür Belgesi Takdim Törenine Katıldı

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İl Emniyet Müdürlüğüne alınan araçların, hizmete katılma ve katkıda bulunan hayırseverlere, teşekkür belgesi takdim törenine katıldı.

Törende Bakan Şahin, Emniyet Müdürü Kılıçlar ve Vali Ata birer konuşma yaptı.

Bakan Şahin, burada yaptığı konuşmada, güvenlik güçleri ile iftihar ettiklerini söyledi ve "Allah'a şükür nereden bakarsak bakalım, her şeye rağmen bugünümüz dünden daha iyidir, daha pozitiftir, daha başarılıdır" dedi.
Şahin, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki törende yaptığı konuşmada, 43 kişi ve kuruluşun gönüllü çabası sonucunda polis teşkilatına 81 aracın alındığını belirterek, tercihini iyilikten yana koyan iş adamlarına teşekkür etti.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar da konuşmasında, devlet olarak güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını da en üst seviyede karşılamak için azami gayret gösterdiklerini, bu yıl 550 civarında minibüs ve midibüs, 200 civarında zırhlı araç alacaklarını belirtti.
Gaziantep'teki 81 araçlık bağışın kampanyalar arasında örnek olduğunu ifade eden Kılıçlar, Gazianteplilerin devletine, milletine, güvenlik güçlerin bağlılığını bildiklerini söyledi.
Vali Erdal Ata da konuşmasında, sürekli göç almalarına rağmen Gaziantep'in bir huzur kenti olduğunu, bunun da emniyet teşkilatının fedakarca çalışması sayesinde sağlandığını söyledi. Emniyet teşkilatının bu düzeye gelmesinde devletimizin son yıllarda her imkanı sağlamsı ve halkımızın da Türk polis teşkilatına her tülü desteği vermesinin büyük payı olduğunu belirtti.
Konuşmaların ardından, emniyet teşkilatına araç alan iş adamları ve kuruluşların temsilcilerine teşekkür plaketleri verildi. Bu arada, Türkiye Muhtarlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Ökkeş Titiz, Bakan Şahin'e taleplerini içeren bir dosya sundu ve sahnede bir Türk bayrağı hediye etti.
İçişleri Bakanı Şahin ve diğer davetliler, daha sonra emniyet müdürlüğüne bağışlanan araçların hizmete girmesi nedeniyle kurdele kesti. Bakan Şahin, törenin yapıldığı alanda bir polis aracıyla kısa bir tur attı.

Törene,  İçişleri Bakanlığı Müsteşar Vekili Mustafa Bahrettin Demirer, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Adnan Yılmaz da katıldı.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.