loader image

Şehitkamil Belediyesi Sosyal Tesisleri'ndeki kursiyerlerin hazırladığı 178 karakalem ve yağlı boya resim sergisi geniş katılımla görücüye çıktı.

Sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışı ile halka hizmet veren Şehitkamil Belediyesi, bünyesinde bulunan sosyal tesislerdeki kursiyer bayanların hazırladığı fotoğraf sergisi açıldı. Birbirinden güzel 178 karakalem ve yağlı boya resmin yer aldığı açılışta usta ressamlara taş çıkartacak resimler gözlerden kaçmadı. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nin sergi salonunda gerçekleşen açılışa Gaziantep Vali yardımcısı Mevlüt Kurban, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Derya BAKBAK, Nejat Koçer,  Gaziantep Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Esat Semerci, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile çok sayıda kursiyer ve sanatsever vatandaş katıldı. 178 karakalem ve yağlı boya resmin görücüye çıktığı sergi açılışı öncesi konuşma yapan Gaziantep Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban, "İki buçuk yıldır Gaziantep de görev yapmaktayım. Daha önceleri katıldığım sergi açılışlarında iki elin parmağını geçmeyecek kadar katılım oluyordu. Bugün ise böyle muhteşem bir Kültür ve Kongre Merkezi sayesinde Gaziantep'in sanayisi kadar sanat ve kültür alanına ilgisinin hızla geliştiğini görüyorum. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'ne girince büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını dile getiren Gaziantep Milletvekilleri Derya BAKBAK ve NEJAT KOÇER, "Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu bu merkezi yaparak şehrin önemli bir sorununu gidermiş oldu. Kendisiyle ne kadar gurur duysak azdır. Açıldığı günden bugüne her gün değişik toplantılara ve seminerlere ev sahipliği yaptığını görüyoruz. Girişim ve sanayi alanın da adından söz ettiren Gaziantep'imiz artık sanat'ta kültürde de adından söz ettirecek konuma geldi. Bugün burada çok geniş kapsamlı hazırlanmış bir resim sergisini açıyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını söyleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, "Baktığımızda gerçekten birbirinden güzel baya emek verilmiş çok değerli çalışmaları görüyoruz. Profesyonel eserleri aratmayacak kadar nitelikli ve kaliteli çalışmalar. Kültür alanında yaptığımız çalışmaların devamı gelecek. Biz her zaman sosyal tesislerdi eğitim gören kursiyerlerimiz destekliyoruz. Onların öğrenmesi gelecek kuşakların öğrenmesidir. Yapılan bu güzel çalışmalardan ötürü tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından kursiyerlerin Başkan Fadıloğlu'na birde sürprizi vardı. Kendi elleriyle yaptıkları karakalem resim çalışmasını Başkan Fadıloğlu'na hediye ederek büyük desteklerinden ötürü çok teşekkür ettiler. Daha sonra sergiyi gezen protokol üyeleri ile konuklar sanatçılardan eserlerin detayları hakkında bilgiler alarak hepsini tek tek tebrik ederek, güzel çalışmaların yanlarında hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.