loader image

Hakkari’deki Hain Saldırı

Hakkari'deki hain saldırıda şehit olan Piyade Er Fevzi Kazak'ın cenazesi, memleketi Gaziantep'te toprağa verildi.

Şehit Fevzi Kazak için Gaziantep Nuri Maviş Camisi'nde tören düzenlendi. Törene çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile katıldı. Caminin çevresindeki birçok binanın Türk bayrakları ile donatıldığı gözlendi.

Şehitler için yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından Şehit Fevzi Kazak'ın özgeçmişi okundu.

Şehit Kazak'ın yakınları namaz öncesinde tabuta sarılmak istedi. Şehidin babası Mehmet Kazak ile bazı yakınları sinir krizi geçirdi. Şehidin Kocaeli'de askerlik yapan kardeşi Cuma Kazak, annesi Fatma Kazak'ı teselli etmeye çalıştı. Cenazede duygusal anlar yaşadı.

Müftü Ahmet Bulut, Türkiye'nin birlik ve beraberliğinin önemine dikkat çektiği konuşmasının ardından cenaze namazını kıldırdı.

Namazın sonrasında Şehit Fevzi Kazak'ın cenazesi askerlerin omuzunda top arabasına konuldu.

Tören sırasında sık sık terör örgütü aleyhine sloganlar atıldı. Çok sayıda vatandaşın cenaze uğurlanırken gözyaşı döktüğü görüldü.

Şehit Kazak'ın cenazesi Şehitkamil ilçesine bağlı Karpuzkaya köy mezarlığında toprağa verildi.

Törene, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu, Ali Şahin, Nejat Koçer, Derya Bakbak, CHP Gaziantep milletvekilleri Mehmet Şeker ve Ali Serindağ, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Birol Şimşek, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.