Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak AK Parti Şehitkamil İlçe Teşkilatı’na “Değişim ve Geleceğe Yapılan Yatırım” başlıklı bir sunum yaptı.

HAVA DURUMU

GAZIANTEP

Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak AK Parti Şehitkamil İlçe Teşkilatı’na “Değişim ve Geleceğe Yapılan Yatırım” başlıklı bir sunum yaptı.

“Değişim ve dönüşümün içinde olan global dünyada 2053 ve 2071 hedeflerine koşan Türkiye’nin güçlü bir aktör olarak yer bulması için çok ciddi çalışmalar sürdürüyoruz”

 

Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak AK Parti Şehitkamil İlçe Teşkilatı’na “Değişim ve Geleceğe Yapılan Yatırım” başlıklı bir sunum yaptı. 

 

 

Küreselleşen dünyanın ciddi bir değişim ve dönüşümün içinde olduğunu ifade eden Dr. Derya Bakbak, “Değişim ve dönüşümün içinde olan global dünyada 2053 ve 2071 hedeflerine koşan Türkiye’nin güçlü bir aktör olarak yer bulması için çok ciddi çalışmalar sürdürüyoruz” dedi.

 

AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Durmuş’un da içinde bulunduğu dinleyicilerinden tam not alan sunumda Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak, 

 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliği ve AK Parti iktidarımızla Türkiye küresel değişime uyum sağlamakla kalmayıp, adeta bayrak çeken bir konuma yükselmiştir. Bugün başardıklarımız yarının dünyasını şekillendirecektir” dedi. 

 

Yarının bugünden yazıldığını ifade eden Dr. Derya Bakbak, “Ülkemizin geleceğine yön verecek olan bilim odaklı, çağın şartlarına uyum sağlamış, milli ve manevi değerlerimize sahip yeni neslimizdir. Gururla ifade etmek isterim ki, Türkiye bugün yaptığı bütün çalışmalarla dünyanın takdirini toplamaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye’nin çağın şartlarını belirleyici çalışmalar yaptığına değinen Dr. Derya Bakbak, 

 

“2053 ve 2071’e giden yolda Türkiye’nin büyüme ve kalkınması, teknoloji ve yenilikçilik anlayışıyla yazılacaktır. İşte bu sebeple, yerli ve milli teknoloji hamlesinin tohumlarını attık. Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nı başlatıp, Teknoparklar inşa ettik. Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Desteği’ni hayata geçirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yaptığımız çalışmalarla Türkiye patent alanında ciddi başarılara imza attı. Son 18 yılda Türkiye, uluslararası patent başvurularında 13’üncü, marka başvurularında 8’inci ve tasarım başvurularında ise 5’inci sırada yer alıyor. 2002’de bin 874 olan patent başvuru sayısı 2020 Ocak-Eylül döneminde 12 bin 628’e, marka başvuru sayısı 116 bin 10’a ve üniversite kaynaklı yerli patent sayısı 2002’de 17 iken, 2019’da tam 67 kat artarak bin 143’e yükseldi” dedi.

 

Değişen küresel dünyaya uyum sağlamanın ilk koşulunun gençleri bilim ve teknoloji ile buluşturmak olduğunu ifade eden Dr. Derya Bakbak, sunumunda Türkiye’nin bu konuda yaptığı çalışmalara da yer verdi.

 

“Gelecek neslimiz ne kadar donanımlı yetişirse istikbalimizin o denli parlak olacağının bilinciyle gençlerimizin eğitimini çalışmalarımızda en başa koyuyoruz. TÜBİTAK ve YÖK bu kapsamda büyük projelere imza atıyorlar” diyen Dr. Derya Bakbak sözlerinin devamında TÜBİTAK ve YÖK’ün çalışmalarına da yer verdi,

 

“Gençlerimizin bilim ve teknoloji alanına dikkatini çeken en büyük çalışmalardan biri TEKNOFEST oldu.  Ülkemizin “Milli Teknoloji Hamlesi”e büyük katkı sağlayan TEKNOFEST’e 81 il ve 84 ülkeden 20 bin 197 takım ile 100 binin üzerinde genç müracaat etti. Gaziantep TEKNOFEST için 3 bin 891 proje göndererek rekora imza attı. Gaziantepli gençlerimizle gurur duyuyoruz.” 

 

“TÜBİTAK’ın geliştirdiği dene-yap teknoloji atölyeleri ve peşi sıra açtığımız bilim merkezleri gençlerimiz için bilim yuvası haline gelmiştir. Gençlerimiz elektrikli araç yarışından kodlama yarışmalarına kadar birçok alanda gayret gösteriyorlar.  YÖK gençlerimizin eğitimi için birçok alanda doktora ve burs programı başlattı. Doku mühendisliğinden kuantum programlamaya ağ teknolojilerinden yapay zekaya kadar birçok alanda doktora programları ile gençlerimiz istikbalimizi inşa ediyorlar” ifadelerini kullandı. 

 

Yaptığı sunum esnasında siyasetçinin bu teknolojik değişimin neresinde olduğuna da dikkat çeken Dr. Derya Bakbak,

 

 “Her saniye güncellenen bu çağda yenilikleri belirleyen ve en önemlisi bu yenilikleri gerek kültür gerek toplum anlayışımız içine akredite eden millet Türkiye olacaktır. Bizler siyasetçi olarak kendimizi sürekli geliştirmeli, değişen sisteme ayak uydurmalı ve istikbalimizin inşası için elimizi taşın altına koymalıyız” 

 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde AK Parti iktidarımızla geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi bu alanda yetiştirerek ülkemizi geleceğin teknoloji üssü haline getireceğiz” dedi. 

 

Sunumunun sonunda büyük alkış toplayan Dr. Derya Bakbak, “AK Parti eğitimin hiç bitmediği bir okuldur. Bugün burada AK davamızın neferleriyle geleceği şekillendirecek teknolojiden bahsetme imkanı bulduk. Bütün dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

SİTE İÇİ ARAMA

DUYURULAR

REİSLE KUCAKLAŞMA VAKTİ GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 15 Mart 2019 Cuma günü saat 13:30'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK... Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir...

ÇALIŞMA OFİSİMİZ HİZMETİNİZDE...

DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZ! Her Pazartesi 11:00-13:00 saatleri arası OFİSİMİZDE SİZLERLE BULUŞUYORUZ. Yer: İnönü Caddesi No:168 Şahinbey/GAZİANTEP

 

HASRET BİTİYOR GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.00'da Karataş Spor Salonu'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK, İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayacak. Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir.

DR DERYA BAKBAK, 27.DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ.

    

DERYA BAKBAK, 27. DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU.