GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ DR. DERYA BAKBAK, AZERBAYCAN’DA DIŞİŞLERİ KOMİSYONU’YLA TOPLANTILARA KATILDI

HAVA DURUMU

GAZIANTEP

GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ DR. DERYA BAKBAK, AZERBAYCAN’DA DIŞİŞLERİ KOMİSYONU’YLA TOPLANTILARA KATILDI

GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ DR. DERYA BAKBAK, AZERBAYCAN’DA DIŞİŞLERİ KOMİSYONU’YLA TOPLANTILARA KATILDI.

 

 

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile Türkiye’nin ikili ilişkileri parlamentolar arasında da kök salmaya devam ediyor.

 

Bu kapsamda TBMM Dışişleri Komisyonu Heyeti, Komisyon Başkanı İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç başkanlığında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti. 

 

Bakü’deki temaslar kapsamında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilen heyet, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kardeşliğe dayalı ilişkilerin ilerlemesine yönelik görüş alışverişinde bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Aliyev’in ardından Azerbaycan Milli Meclisi Sahibe Gafarova’yı ziyaret eden TBMM Dışişleri Komisyonu Heyeti, TBMM ve Milli Meclis arasındaki verimli temasların ilerletilmesi konusunda görüşmeler yaptı.

 

Temasların ikinci gününde Azerbaycan Milli Lideri Haydar Aliyev’in mezarına çiçek bırakıp dua eden heyet, Şehitler Hıyabanı’nı ve Türk Şehitliği’ni de ziyaret ederek dua etti.

 

Azerbaycan Milli Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyesi milletvekilleriyle heyetler arası görüşmelerde de bulunan TBMM Heyeti, son olarak Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov tarafından kabul edildi. 

 

Bayramov ile “İki devlet-tek millet” anlayışı çerçevesinde geliştirilen ilişkileri ele alan Dışişleri Komisyonu Heyeti, temaslarının sonunda Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral ile Büyükelçilik Konutu’nda bir araya geldi.

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Bakü ziyaretinin ardından bir açıklama yaptı.

 

Azerbaycan ile Türkiye arasında kardeşliğe ve soydaşlığa dayalı güçlü bir ilişkinin bulunduğunu söyleyen Dr. Bakbak, “Azerbaycan ile ilişkilerimiz birçok ülkeyi kıskandıracak kadar iyi. Bunu daha da ilerletmek ve derinleştirmek için Dışişleri Komisyonu Heyeti olarak böyle bir ziyarette bulunduk.” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye’nin, Karabağ işgaline karşı her zaman Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında olduğunu belirten Dr. Bakbak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, devletimizin, milletimizin sınırsız desteği ve Azerbaycan Ordusu’nun kahramanlığıyla Ermenistan’ın yaklaşık 30 yıllık Karabağ işgali, 44 günde son buldu. Her hal ve şartta kardeşlerimizin, soydaşlarımızın yanındayız.” dedi. 

 

Üç günlük Bakü ziyaretinin çok verimli sonuçlandığının altını çizen Derya Bakbak, “Sadece bölgemizdeki gelişmeleri değil, uluslararası camiayı meşgul eden daha birçok konuyu enine boyuna değerlendirme fırsatı bulduk. Karabağ işgalinin sonlandırılmasının ardından Azerbaycan’ı Nahçivan üzerinden Türkiye’ye bağlayacak demiryolu projesi için de gün sayıyoruz. Bu açıdan gayet memnun olarak dönüyoruz.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

SİTE İÇİ ARAMA

DUYURULAR

REİSLE KUCAKLAŞMA VAKTİ GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 15 Mart 2019 Cuma günü saat 13:30'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK... Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir...

ÇALIŞMA OFİSİMİZ HİZMETİNİZDE...

DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZ! Her Pazartesi 11:00-13:00 saatleri arası OFİSİMİZDE SİZLERLE BULUŞUYORUZ. Yer: İnönü Caddesi No:168 Şahinbey/GAZİANTEP

 

HASRET BİTİYOR GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.00'da Karataş Spor Salonu'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK, İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayacak. Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir.

DR DERYA BAKBAK, 27.DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ.

    

DERYA BAKBAK, 27. DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU.