AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, “Antep’e Gazilik Unvanı Verilişinin 100. Yıldönümü” münasebetiyle basın toplantısı gerçekleştirdi.

HAVA DURUMU

GAZIANTEP

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, “Antep’e Gazilik Unvanı Verilişinin 100. Yıldönümü” münasebetiyle basın toplantısı gerçekleştirdi.

“ATALARIMIZIN YAZDIĞI DESTANIN TAM 100 YIL SONRASINDA, ATALARIMIZDAN ALDIĞIMIZ CESARET VE İLHAMLA, DÜNYA’DA TÜRKİYE, TÜRKİYE’DE GAZİANTEP DİYEREK MİLLİ MÜCADELE RUHUMUZU, KALKINMA MÜCADELESİ OLARAK SÜRDÜRÜYORUZ”

 

 

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Antep’e Gazilik Unvanı Verilişinin 100. Yıldönümünde basın mensuplarına Gaziantep’te yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

 

Gaziantep’in Dünyada "Gazi" unvanına sahip ilk ve tek şehir olduğuna değinen Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ve AK Partimizin vizyonuyla Gaziantep bugün yüzünü 2053 ve 2071 hedeflerine dönerek, icraatların başkenti haline gelmiştir” dedi. 

 

Gaziantep’teki eğitim yatırımları hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Derya Bakbak; “Gazi şehrimizde eğitime ve insana yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır diyerek, Gazi şehrimizin eğitim altyapısını geliştirdik geliştirmeye devam ediyoruz. 2002 yılında 669 okulumuz varken, bugün hizmete açtığımız okul sayımız 1431 oldu” dedi. 

 

Dr. Derya Bakbak yaptığı basın toplantısında Gaziantep’te 2050 yılına kadar içme suyu sorununu çözecek Düzbağ İçme Suyu ve Doğanpınar Barajı ile Gaziantep’in hem ucuz, hem de daha kaliteli bir su temin sistemine kavuştuğunun müjdesini verdi. 

 

Dr. Derya Bakbak; “Hizmete alınan Doğanpınar Barajı ile Gaziantep ve Kilis illerimiz bereketli topraklarla buluşacak ve milli ekonomiye 2020 yılı fiyatlarıyla yıllık 51 milyon TL katkı, 28 bin kişiye de tarımsal istihdam imkânı sunacaktır” dedi. 

 

“İHRACATTA REKORLAR KIRAN GAZİ ŞEHRİMİZ İLK BEŞTE YER ALARAK EKONOMİDE DE BAŞARISINI KANITLAMIŞTIR.”

 

Gaziantep’in ticaretteki başarılarına da dikkat çeken Dr. Derya Bakbak; 

 

“İhracatta rekorlar kıran Gazi şehrimiz ilk beşte yer alarak ekonomide de başarısını kanıtlamıştır. Birçok ülke ekonomik darboğaz yaşarken, Türkiye ve Gaziantep büyümeye devam etmiştir. Gaziantep’imizin 175 ülkeye yıllık ihracatının yaklaşık 8 milyar dolar olması ve tekstilden bakliyata, halıdan hububata kadar birçok üründe bölgenin lokomotifi olması ekonomimizin temelinin güçlü ve sağlam olduğunu gösteriyor” dedi.

 

Dr. Derya Bakbak basın toplantısının sonunda;

 

“Tüm dünyaya artık eski Türkiye’nin olmadığını, büyük ve güçlü bir Türkiye’nin var olduğunu gösteriyoruz. 2053 ve 2071 vizyonları ile adım adım hedefine yürüyen, yerli ve milli ürünleriyle kendini ispatlayan Türkiye’yi gösteriyoruz” ifadelerini kullandı. 

SİTE İÇİ ARAMA

DUYURULAR

REİSLE KUCAKLAŞMA VAKTİ GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 15 Mart 2019 Cuma günü saat 13:30'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK... Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir...

ÇALIŞMA OFİSİMİZ HİZMETİNİZDE...

DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZ! Her Pazartesi 11:00-13:00 saatleri arası OFİSİMİZDE SİZLERLE BULUŞUYORUZ. Yer: İnönü Caddesi No:168 Şahinbey/GAZİANTEP

 

HASRET BİTİYOR GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.00'da Karataş Spor Salonu'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK, İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayacak. Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir.

DR DERYA BAKBAK, 27.DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ.

    

DERYA BAKBAK, 27. DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU.