10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

HAVA DURUMU

GAZIANTEP

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı 10 Ocak 1961’ten bu yana kutladığımız Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, tüm basın emekçilerine çalışmalarında başarılar diliyorum.

Bizler kalemin kılıçtan keskin olduğuna inanan bir medeniyetin temsilcileriyiz.

Kalemin gücü toplumun gücü demektir. Bugün demokrasimizin özgürlüklerimizin refahımızın katlanması, ülkemizin güçlenmesi toplumun gücünden geçmektedir. Bu yolda Türk Basını önemli bir rehber, önemli bir pusuladır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi  “Basın ulusun ortak sesidir. Bir güç, bir okul, bir yol göstericidir.”

Mesai kavramı yoktur bu meslekte; bir fotoğraf karesi ya da görüntü için saatlerce beklemek, bir satır haber ile birçok hayata umut olabilmektir. Gazeteci için bu bir iş değil, yaşam biçimidir.

Meslek ilkeleri doğrultusunda toplumun yararını gözeten, vatandaş ile devlet arasında iletişimi sağlayan, toplumu aydınlatma rolünü üstlenen her bir gazeteci ülkemizin kalkınmasına ve demokrasi kültürünün yerleşmesine de katkı sağlayacaktır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde AK Parti olarak son 18 yılda hayata geçirdiğimiz devrim niteliğindeki reformlar ile Türk basınının zenginleşmesini, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasını göz önünde bulundurduk, adımlarımızı bu unsurlara göre şekillendirdik.

Ortak paydamız, Türkiye Cumhuriyeti… Ülkemizin yarınları için medyanın görüşünü oluşturacağı kamuoyunu önemsiyoruz.

İletişim çağını yaşadığımız bugün teknolojiye bağlı olarak kitle iletişim araçları çeşitlilik kazansa da yerel ve ulusal basın icra edilen görev bakımından önemli bir sorumluluğa sahiptir.

Bu doğrultuda doğru haber verme, tarafsızlık ve özel hayata saygı gibi yol gösterici değerlerden ödün vermeden mesleğine sarılan gazetecilere ülkem adına teşekkür ediyorum.

Yerelde gazetecilik yapmak zordur. Son dönemde çevresinde olup bitenlerden dolayı Gaziantep’te gazetecilik yapmak daha da hassas hale geldi. Özellikle ülkemizin yürütmüş olduğu başarılı sınır ötesi operasyonlarda canını ortaya koyan ve yayınlarını hassasiyetle sürdüren tüm gazetecilere de teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki şehrimizin önemli dinamiklerinden olan yerel medya ile Gaziantep’in tarihi, turizmi, sanayisi, ekonomisi, kültürü dünyada çok daha başka yerlere taşınacak.

Yerelde özveriyle çalışan tüm basın emekçilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyor; şehrimize, ülkemize ve milletimize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyorum.

Muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

SİTE İÇİ ARAMA

DUYURULAR

REİSLE KUCAKLAŞMA VAKTİ GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 15 Mart 2019 Cuma günü saat 13:30'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK... Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir...

ÇALIŞMA OFİSİMİZ HİZMETİNİZDE...

DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZ! Her Pazartesi 11:00-13:00 saatleri arası OFİSİMİZDE SİZLERLE BULUŞUYORUZ. Yer: İnönü Caddesi No:168 Şahinbey/GAZİANTEP

 

HASRET BİTİYOR GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.00'da Karataş Spor Salonu'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK, İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayacak. Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir.

DR DERYA BAKBAK, 27.DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ.

    

DERYA BAKBAK, 27. DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU.