GAZİANTEP’İN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLAMA MESAJI

HAVA DURUMU

GAZIANTEP

GAZİANTEP’İN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLAMA MESAJI

25 Aralık 1921…Bir milletin küllerinden doğuşu, canla başla düşmana karşı verilen eşsiz mücadelenin zafer günü… Bugün Antep’i Gazi yapan o şanlı günün 98. yıl dönümü.

Bu toprakların evladı, Şahinbeylerin, Şehitkamillerin, Yirik Fatmaların torunu olarak şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutluyor, vatan müdafaasında canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bir millet düşünün; silahı yok cephanesi yok; bir yanda açlık ve yokluk, diğer yanda hürriyet ve bağımsızlık aşkı. Bir baba düşman ile savaşmak için kızını evlatlık verip tüfeğine kurşun aldı, kurşun bulamayanların yumruğu memleket kadar büyük oldu.

Esir olmaktansa ölmeyi tercih eden bu millet, kanını Antep topraklarına akıttı,  “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi Olurum” inancıyla 10 ay 9 gün boyunca düşmana karşı eşsiz bir mücadele verdi.

Genci yaşlısı, kadını erkeği… Yürekleri cesaret ve iman doluydu. 35 binlik nüfusundan 6 bin 317 evladını şehit verdi ama bağımsızlığından ödün vermedi, vatanını düşmana çiğnetmedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi  “Ben Anteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki? Onlar yalnız Antep’i değil, bütün Türkiye’yi kurtardılar.”

Ecdadımız Türkiye’yi kurtardı, bizler de onlardan aldığımız yiğitlik, cesaret ile ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak, dünyada lider ülke yapacağız.

Gazilik unvanına mazhar olan bu şehir; kardeşliği, birliği, üretimi, sanayisi, ekonomisi, tarihi ve kültürüyle örnek bir şehirdir.

Mücadele gücünü ekonomik hayata yansıtan Gaziantep, bugün üretimde ve sanayileşmede bu ülkeye katma değer yaratan, örnek teşkil eden bir şehirdir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde AK Parti iktidarı olarak 17 yıldır milletimize hizmet anlayışıyla Gaziantep’imize her alanda yatırımlar yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü Gaziantep bizim yükselen değerimizdir.

Kurtuluşumuzun 100. yılına yaklaşırken atalarımızın mirası Gaziantep’i ekonomiden eğitime, sağlıktan kültüre, spordan sanata her alanda zirveye taşımak için gayret ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncülerle vatan topraklarımızda kanla, canla, gözyaşı ile yazılan şanlı destanın 98. yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

SİTE İÇİ ARAMA

DUYURULAR

REİSLE KUCAKLAŞMA VAKTİ GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 15 Mart 2019 Cuma günü saat 13:30'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK... Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir...

ÇALIŞMA OFİSİMİZ HİZMETİNİZDE...

DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZ! Her Pazartesi 11:00-13:00 saatleri arası OFİSİMİZDE SİZLERLE BULUŞUYORUZ. Yer: İnönü Caddesi No:168 Şahinbey/GAZİANTEP

 

HASRET BİTİYOR GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.00'da Karataş Spor Salonu'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK, İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayacak. Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir.

DR DERYA BAKBAK, 27.DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ.

    

DERYA BAKBAK, 27. DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU.