BAKBAK'TAN KALE MÜJDESİ

HAVA DURUMU

GAZIANTEP

BAKBAK'TAN KALE MÜJDESİ

Gaziantep Kalesi’nin 2012 yılının Aralık ayında yoğun yağış sebebiyle yıkılan  giriş köprüsü yeniden yapılıyor. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, yeni köprünün 15 Haziran’da tamamlanacağını müjdeledi. Gaziantep Kalesi’nin şehirle bağlantısını ve ziyaretçilerin kaleye giriş çıkışlarını sağlayan köprünün yapımı neredeyse tamamlandı. Yaklaşık 17 ay önce çöken köprünün yapımı Haziran ayının 15’inde tamamlanacak. Kalenin Haziran ayında açılacağını müjdeleyen AK Parti Gaziantep milletvekili Derya Bakbak, kalenin giriş köprüsünün Haziran ayının 20’sinden itibaren kullanılmaya başlanacağını açıkladı.

2012 YILINDA ÇÖKMÜŞTÜ

2012 yılında yoğun yağış sebebiyle yıkılan kale giriş köprüsünün yeniden yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinesinde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Gaziantep Üniversitesi yoğun bir emek harcadı. Özellikle Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu ve Derya Bakbak’ın da yakından ilgilendiği ve çalışmaları sürekli takip ettiği kalede mutlu sona ulaşılmak üzere. 20 Aralık 2012 tarihinde yağışlardan dolayı çöken köprünün yapımı neredeyse tamamlandı ve kalenin giriş köprüsü haziran 20 itibariyle yeniden kullanılabilecek hale getirilecek.

20 HAZİRAN’DA AÇILACAK

Kalenin 20 Haziran’da ziyaretçilere açılacağını duyuran Milletvekili Derya Bakbak, köprünün yeniden yapımının büyük çabalar sonunda tamamlandığını aktardı. Milletvekili Bakbak, Gaziantep Kalesi’nde bir onarım ya da restorasyon çalışması yaparken son derece dikkatli davranıldığını ve bir bölümde çalışma yapılırken diğer kısımlara zarar vermemek adına çalışmaların son derece titizlikle ve yavaş ilerletilmesi gerektiğini belirtti. “Gaziantep’in önemli tarih abidelerinden birisi kaledir” diyen Bakbak, “Kalenin giriş köprüsünü yaparken herhangi bir yere bir köprü yapıyormuş gibi çalışma yapılamıyor. Öncelikle kalenin tarihi dokusuna uygun bir köprü yapılması için ekipler yoğun bir çalışma yaptılar. Daha sonra yapılacak olan köprünün hem uzun ömürlü olması açısından hem de yapılacak çalışmaların kalenin diğer kısmına zarar vermemesi açısından son derece hassas davranıldı. Baktığımız zaman buranın yıkılmasından bu yana uzunca bir zaman geçmiş gibi görünebilir, ama bu onarımın ne kadar hassas bir çalışma olduğunu düşünürsek sürecin çok uzun olmadığını daha iyi görebiliriz. Kale konusunda bakanlığımız ve çalışan ekiplerimiz son derece hassas davranıyor. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kalenin üst kısmına ve Panorama Müzesine girişi sağlayacak olan bu köprüyü 20 Haziran’dan itibaren ziyaretçilerimiz kullanabilecek. Gaziantep’imize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu. 

SİTE İÇİ ARAMA

DUYURULAR

REİSLE KUCAKLAŞMA VAKTİ GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 15 Mart 2019 Cuma günü saat 13:30'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK... Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir...

ÇALIŞMA OFİSİMİZ HİZMETİNİZDE...

DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZ! Her Pazartesi 11:00-13:00 saatleri arası OFİSİMİZDE SİZLERLE BULUŞUYORUZ. Yer: İnönü Caddesi No:168 Şahinbey/GAZİANTEP

 

HASRET BİTİYOR GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.00'da Karataş Spor Salonu'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK, İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayacak. Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir.

DR DERYA BAKBAK, 27.DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ.

    

DERYA BAKBAK, 27. DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU.