Gaziantep'te Şehitleri Anma Etkinliği Düzenlendi

HAVA DURUMU

GAZIANTEP

Gaziantep'te Şehitleri Anma Etkinliği Düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 99'uncu yıldönümü Gaziantep'te de düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren ilk törenin yapılacağı Asri Mezarlığı'ndaki şehitliğe gelen şehit yakınları, şehit mezarlarını Türk bayraklarıyla donattı. Şehitlerin fotoğraflarını mezarlarının başı ucuna koyan aileler, çiçeklerle süsledikleri şehitlikte Kur'an-ı Kerim okuyarak dualar etti. 

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü etkinlikleri kapsamında şehitlikte düzenlenen törene; Vali Erdal Ata, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ünsal Göksen, mülki ve askeri erkan ile şehit yakınları katıldı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi'nin çelenklerinin bırakılmasının ardından tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Saygı duruşu sırasında askeri kıta 3 kez saygı atışı yaptı.

Vali Erdal Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ünsal Göksen, şehit kabirlerine karanfil bırakarak, ailelere taziyede bulundu.

Daha sonra düzenlenen törenle 7 şehit yakını ile 2 gazi Devlet Övünç Madalyası aldı. Törende şehitler Serkan Perişan, Mehmet Can, Cevdet Deniz Özdemir, Uğur Saka, Mustafa Altan, Ferhat Avcı ve Ertuğrul Polat'ın yakınları ile gaziler Sait Yıldırım ve Ahmet Durmaz'a Devlet Övünç Madalyası ve beratı verildi.

SİTE İÇİ ARAMA

DUYURULAR

REİSLE KUCAKLAŞMA VAKTİ GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 15 Mart 2019 Cuma günü saat 13:30'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK... Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir...

ÇALIŞMA OFİSİMİZ HİZMETİNİZDE...

DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZ! Her Pazartesi 11:00-13:00 saatleri arası OFİSİMİZDE SİZLERLE BULUŞUYORUZ. Yer: İnönü Caddesi No:168 Şahinbey/GAZİANTEP

 

HASRET BİTİYOR GAZİANTEP

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.00'da Karataş Spor Salonu'nda GAZİANTEP İLE KUCAKLAŞACAK, İlçe Belediye Başkan Adaylarımızı açıklayacak. Bu özel buluşmaya tüm halkımız davetlidir.

DR DERYA BAKBAK, 27.DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ.

    

DERYA BAKBAK, 27. DÖNEM AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU.