loader image

"Antepli" olmanın gururunu, Gaziantep var oldukça onurla sürdüreceğiz…
Bizleri bu güzel ülkede, bu güzel şehirde, al bayrağımızın altında özgürce yaşatabilmek için, kendi hayatlarını çekinmeden feda eden ecdadımızla gurur duyuyor, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün büyüklerimizi minnetle anıyoruz.

25 Aralık herhangi bir gün değildir. Tarihte yaşanmış herhangi bir gün de değildir. 25 Aralık içinde pek çok değeri yaşatan, yücelten, gelecek nesillere bırakacağımız büyük bir mirastır. Yürekleri yurt sevgisi ile dopdolu bir avuç vatanseverin inanılmaz efsanesidir. En zor şartlarda inim inim inlerken bile vatanım diyebilen insanların hikâyesidir. Kısacası akıllara durgunluk veren bir özveriyle, düşmanına bile kendini hayran bırakan onurlu bir milletin zaferidir 25 Aralık.
Bizler bu kahramanların torunlarıyız. Atalarımızın bizlere emanet ettiği bu toprağın, bu bayrağın, gelecek nesillere en güzel şekilde aktarılması her birimizin en mühim görevidir. Şehrimizi, ülkemizi sahip olduğu şanlı tarihe yaraşır, müreffeh bir geleceğe kavuşturmak ise en ulvi hedefimizdir.
Bu vesilelerle, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümünde, gerek şehrimizin savunmasında, gerek kurtuluş savaşında, gerekse terörle mücadelede canını vermiş aziz şehitlerimizi şükranla anıyor, Gaziantepli olmanın verdiği gururla tüm hemşerilerimizin 25 Aralık gününü en içten ve en kalbi duygularımla kutluyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.