loader image

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Gaziantep Şubesi, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak ve Halil Mazıcıoğlu'nu ağırladı. TÜMSİAD Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici ve yönetim kurulu üyeleri ile buluşan iki vekil, derneğin ve kentin sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

 

Ziyaret sırasında konuşan Tümsiad Gaziantep Şubesi Başkan Cuma Çekici, dernekleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ziyarette, TÜMSİAD’ın yaptığı çalışmaları takip ettiğini ve takdir ettiğini dile getirdi. TÜMSİAD’ın hep öncü olduğuna vurgu yapan Bakbak, “Ben TÜMSİAD’ın kadın sanayici üye sayısını da artırmasını bekliyorum. Dernek çatısı altında kadın birimleri kurmalı ve kadınları da hem derneğe, hem de iş hayatına teşvik etmeli. TÜMSİAD’ın bu konuda da öncü olacağına inanıyorum. Başkanım ve yönetim kurulundan bu konuya ağırlık vermesi ni istiyorum” diye konuştu.

Gaziantep gündemini meşgul eden Kamil Ocak Stadyumu’nun akıbeti ile ilgili olarak da işadamlarını bilgilendiren Bakbak, “TOKİ Başkanı ile Ankara’da görüştük. Ona stadyum alanının iş merkezi veya konut olamayacağını söyledik. Gaziantep insanı işinin başında olmak ister. O çevrede zaten bir sürü yer var ve hep boş. Ev olarak da kimse gidip o bölgede oturmaz. Başkana bunları anlattık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Asım Güzelbey’in de o bölge ile ilgili çok güzel projesi var. Bizler meydan yapılması gerektiğini dile getirdik” şeklinde konuştu.

Halil Mazıcıoğlu da TÜMSİAD’ı överek başladığı konuşmasında AK Parti iktidarı ile yaşanılan değişikliklere dikkat çekti.

 
dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.