loader image

Gaziantepli halıcıların, OFM’ne acilen ikinci holün yapılmasını ve Gaziantep’in dünyanın en büyük halı fuarına ev sahipliği yapması istekleri havada kalmadı. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cahit Nakıboğlu, projesi hazır olan ikinci holün 10 güne kadar ihaleye çıkarılacağı müjdesini verdi.

Gaziantepli halıcıların fuar alanının yetersiz olduğu yönündeki serzenişlerine Gaziantep Milletvekilleri de duyarsız kalmadı. AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Ali Şahin ve CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker halıcıların isteklerinde haklı olduğunu ve bu konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirttiler.

 

 

 

 

Bu hususta AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep’in sanayi, ticaret, ihracat şehri olduğunu, Gaziantep’in bu yapısıyla gurur duyduğunu belirtti. Gaziantep’in sanayi, ticaret ve ihracat şehri olmasının yanında fuarlar şehri de olması gerektiğini belirten Derya Bakbak, “Gaziantep’in geniş fuar alanlarıyla da sanayi ve ticaretteki yerini daha iyi noktalara taşıyacağına inanıyorum. Fuar alanının genişletilmesi noktasında odalarımızın bir çalışması var. Bunun takipçisi ve destekcisi olacağız” dedi.

 

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.