loader image

Cumhuriyetimizin ilanının 91'inci yıldönümünü heyecan ve gururla kutluyor, millet olarak bu büyük mutluluğu hep birlikte paylaşmanın sevincini yaşıyoruz. 91 yıl önce bugün, büyük bir kahramanlık ve dayanışma örneği olan destansı bağımsızlık mücadelemizi cumhuriyetle taçlandırdığımız gün olarak tarihe geçmiş, cumhuriyetin ilanıyla milletin iradesi kayıtsız şartsız egemen kılınmış, böylelikle milletimiz kendi geleceğini kendi tayin edebileceği bir yönetim şekline kavuşmuştur. 

91’inci yaşını kutladığımız bu günde, Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarına, ilke ve inkılaplarına duyulan inanç ve sadakatin bugün de ilk gün ki gibi devam ettiğini, halkımızın bu emanete nasıl sahip çıktığını görmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu bağlılık devam ettiği sürece Cumhuriyetimiz tüm kurumlarıyla birlikte ilelebet yaşayacaktır.

Temellerinde kadim bir tarih ve zengin medeniyet olan ve bugün hızlı bir değişim ve dönüşüme şahit olan ülkemiz gün geçtikçe iktisadi, siyasal ve kültürel anlamda gelişmekte, kararlı ve tutarlı politikaları sayesinde bölgesinde ve tüm dünyada söz sahibi bir konuma gelmektedir. Ekonomik, siyasi ve sosyal alanda yaptığımız hamlelerle bugün Türkiye’miz muasır medeniyetler seviyesine daha da yaklaşmıştır. Bu gelişimin aynı azim ve kararlılıkla devam etmesi, koyulan hedeflerin yerine getirilmesi için oldukça elzemdir. Hiç şüphesiz milletimizin ortaya koyduğu irade tüm hedefleri başarmaya muktedirdir.

Bu vesilelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklal kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.

Saygı ve selamlarımla.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.