loader image

       

24. Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili Yrd.Doç.Dr.Derya BAKBAK Gaziantep Lisesi’ nin organize ettiği “Gençlerle Buluşmalar” etkinliği çerçevesinde öğrenciler ve idarecilerle bir araya geldi.

Gaziantep Lisesi Müdürü Ömer ŞAHMARAN ve Gaziantep Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Mehmet Emin İnce’ nin birlikte organize ettiği “GENÇLERLE BULUŞMALAR” etkinliği çerçevesinde 24. Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili Yrd.Doç.Dr.Derya BAKBAK konuk edildi.

1989 Gaziantep Lisesi okul 1. Si olan Yrd.Doç.Dr.Derya BAKBAK’ a okul kayıt belgeleri ve tüm notlarını içeren bir belge de takdim edildi.

Toplantının amacının Gaziantep Lisesi’ nden mezun olan ve yaptığı işlerle topluma model olan Gaziantep ‘li şahsiyetleri, gençlerle buluşturarak genç beyinlere aktarımda bulunmak ve gençlerin bundan beslenmelerini sağlayarak kendilerine hedef koymalarını, motive olmalarını ve ülkeye, şehre daha faydalı bireyler olmalarının önünü açmak olduğunu söyleyen idareciler, bunun için de böyle etkinlikler düzenlediklerini ifade ettiler. Yöneticiler, Yrd.Doç.Dr.Derya BAKBAK’ ın bu anlamda hem okul birincilikleri hem eğitim, öğretim ve Akademik başarıları hem de Milletvekili kimliği ile gençlere , özellikle kız çocuklarına, model olduğunu ifade ettiler.

Derya BAKBAK ise konuşmasında;

“Ülkemizin beslendiği iki kaynak var. Biri Allah’ ın bizlere bahşettiği BU GÜZEL ÜLKENİN ZENGİNLİKLERİ, diğeri ise bu KADİM MEDENİYETİN GÜZEL İNSANLARIDIR. Bu ülkede çok köklü bir kültür birikimi, bilgi birikimi ve toplumsal hafıza vardır. Bu Ülke İbn-i Sinaları, Akşemsettinleri, Koca Sinanları , Mustafa Kemal’ leri çıkarmış ve daha nicelerini çıkaracaktır. Yeni Türkiye eğitimli, donanımlı, özgüvenli, tarihi ve kültürel değerlerine bağlı gençleriyle, Dünyada “Öncü Ülke” olacaktır. Bunun için de siz gençlerimizin sorumluluğu büyüktür. Hem çağa ayak uydurmalı, dünya gençliğiyle bütünleşmeli hem de zengin medeniyet mirasımıza en iyi şekilde sahip çıkmalısınız.”

Diyerek Gençlere;

·        “Yaptığınız her işin hakkını verin. En iyisini yapmaya gayret gösterin.

·        Hakkını verin ki, daha yaşanılır şehirler, daha güçlü bir ülke bizim ve çocuklarımızın olsun.

·        Değişimin ve demokrasi fikrinin lokomotifi sizler olun.

·        İdeallerinizle bu dünyaya örnek olun.

·        Geçmişinizi unutmayın, bilgi ve teknolojide yarışın.

·        Alçak gönüllü olun. Mütevazi insan meyve ağacına benzer. Meyve dalının yere eğilmesi meyvenin fazlalığındandır.

·        Ahlakınızı güzelleştirmeye çalışın. Ahlak güzelliği, insan için en kıymetli bir servettir.

·        Bir işi yapıp yapmamakta kararsızlığa düştüğün vakit, iki tercihten her birinin fayda ve zararlarını iyice hesapla. Faydası çok, zararı az olanı tercih et.

·        Bir dersten öğrendiğin, bir kitaptan okuduğun faslı ve bahisleri arkadaşlarınla ezberden müzakere ve münakaşa et. Bu suretle hem zekan işler ve öğrendiğin hazım olur, hem hafızan kuvvetlenir, hem de düzgün konuşma ve fikirlerini vuzuh ile ifade etme melekesine kavuşursun.

·        Başkalarından gördüğün kötülük, seni iyilik yapmaktan alıkoymasın. İyilik bir tür ibadettir. Kötülükle hesaplaşamaz.

·        Bir günde ve bir zamanda yapman gereken bir işi ertesi güne bırakma. Zira, her günün bir derdi olduğu gibi işi de vardır. Çalışmak için en uygun anı bekleme. Bil ki, çalışmanın en müsait anı, her zamandır.”

Şeklinde öğütler verdi.

“SAHNE ARTIK SİZİN” diyen BAKBAK, “Hayatınızı şekillendirmek hayallerinizi gerçekleştirmek sizin elinizde. Allah’ ın izni ile gençlerimiz bizleri utandırmayacak. Bizlerden teslim aldıkları bayrağı büyük bir azim ve kararlılıkla bizlerden daha iyi yerlere taşıyacağınıza canı gönülden inanıyorum”. Diyerek. “Sözlerimi tamamlarken sizlerden te isteğim kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeniz ve emanete sahip çıkmanızdır.” Dedi.

 

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.