loader image

“CUMHURİYET İSTİKLAL MÜCADELEMİZİN VARIŞ NOKTASIDIR”

Gaziantep AK Parti Milletvekili Dr. Derya Bakbak: “Ayak bastığı topraklara her daim medeniyet ulaştıran ve hürriyetinden asla taviz vermeyen aziz milletimizin zorlu istiklal mücadelesinde varış noktası Cumhuriyettir.”

Dr. Derya Bakbak: “Bu millet, Türkiye Cumhuriyeti ile 95 yıl evvel hâkim kıldığı iradesini, kimseye teslim etmeyeceğini, yakın bir geçmişte de emperyalizmin hain işbirlikçilerine karşı bu kez meydanlarda göstermiştir.”

Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yılını kutlayan Dr. Derya Bakbak, “Ayak bastığı topraklara her daim medeniyet ulaştıran ve hürriyetinden asla taviz vermeyen aziz milletimizin zorlu istiklal mücadelesinde varış noktası Cumhuriyettir.” dedi.

Gaziantep AK Parti Milletvekili Dr. Derya Bakbak, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde, ayrım gözetmeksizin, millî bilinçle, her renkten insanı bir araya getiren kurtuluş destanımızın, mukaddes topraklarımız üzerindeki sömürge hayallerine son verdiğini kaydeden Dr. Derya Bakbak mesajında, “Bu millet, Türkiye Cumhuriyeti ile 95 yıl evvel hâkim kıldığı iradesini, kimseye teslim etmeyeceğini, yakın bir geçmişte de emperyalizmin hain işbirlikçilerine karşı bu kez meydanlarda göstermiştir.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin kurtuluş savaşı kahramanlarımız Çello Emin’lerin, Şahin Bey’lerin ve Şehit Kâmil’lerin omuzlarında yükseldiğini hatırlatan Dr. Derya Bakbak açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti, ezanı ve bayrağı uğruna şehitlik mertebesine yürümekten asla çekinmeyen necip milletin güçlü ferasetiyle sonsuza dek yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerimle Gazi Mustafa Kemal ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın ‘Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.