loader image

GAZİANETP MİLLETVEKİLİ DERYA BAKBAK’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Yaşadığımız bu günler insani duyguların en yoğun yaşandığı günlerdir. Dostluk ve kardeşliğin pekiştiği, taze ve canlı tutulduğu günlerdir. Biliyoruz ki sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları ortadan kaldırıp, yeniden kucaklaşmanın birer vesilesidir de bayramlar. Aynı zamanda bayramları bayram yapan ona yüklenen sosyal anlamdır da. Bir insanlık dramının yaşandığı Somali için aziz milletimizce gerçekleştirilen yardım kampanyası, kuraklığın ve kıtlığın yol açtığı felakete kayıtsız kalmadığımızın bir göstergesi olmuştur. İnsanlığın merhametine, dünyanın şefkat eline, acil büyük çaplı insani yardıma ihtiyacı olanlar için seferber olan ülkemiz yardımlaşma denen duygu birliğinin en güçlü şekilde ortaya çıktığı bu zamanların işte böyle zamanlar olması gerektiğini ortaya koyarak yardım elini uzatmıştır.

Milletvekili Bakbak ayrıca, teşkilat olarak ramazan ayında başta şehit aileleri olmak üzere, gazileri, çocuk yuvalarını, huzur evlerini, hasta ve muhtaçları ziyaret ettiklerini, değişik semtlerde ailelerle birlikte iftar yaptıklarını sözlerine ekledi. Bu ziyaretlerin kendilerini de canlı tuttuğunu söyleyen Bakbak, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, tüm vatandaşlarla içiçe olmaya devam edeceklerini belirtti.

“Bu duygu ve düşüncelerle ramazan bayramının tüm dünyada barışın ve huzurun sağlanmasına, bereket ve rahmeti arttırmasına, birlik ve beraberliğin korunmasına vesile olmasını diliyor, başta Gaziantepli vatandaşlarımız olmak üzere milletimizin, yurt dışında yaşayan soydaşlarımızın ve tüm İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. 28.08.2011

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.