loader image

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Antepfıstığının geleceği masaya yatırıldı. Bakan Mehdi Eker'in başkanlık ettiği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Gaziantep Milletvekillerinin de katıldığı toplantıda fıstıkla ilgili eylem planı hazırlanmasına karar verildi ve birde çalışma grubu oluşturuldu. Eylem planı, Gaziantep’te düzenlenecek sektör toplantısında değerlendirilecek.

 

KISA, ORTA VE UZUN VADELİ EYLEM PLANI

Antep Fıstığının mevcut durumu ve geleceği ile ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda bir çalışma yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in başkanlığında düzenlenen toplantıda kısa, orta ve uzun vadeli eylem planı hazırlanmasına karar verildi. Bu amaçla bir de çalışma grubu oluşturuldu. Çalışma grubunun hazırlayacağı eylem planı, sektör temsilcilerinin de önerileri dikkate alınarak önümüzdeki günlerde Gaziantep’te düzenlenecek sektör toplantısında değerlendirilecek.

ŞELLİ BİLGİ VERDİ

Antep Fıstığının dünyadaki ve ülkemizdeki durumunun değerlendirildiği toplantıda, Antep Fıstığının üretimi, ticareti, ihracatı ve tüketimi konularında yapılabilecekler ele alındı. Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli de Antep Fıstığının dünyadaki durumu hakkında toplantıya katılan heyete bilgi verdi.

ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURULDU

Antep Fıstığı yetiştiriciliğinde sektör temsilcilerinin önerilerinin de dikkate alındığı görüşmede ürün miktarı, piyasa ihtiyaçları, üreticilerin ve üretim durumu ile fıstığın kalitesinin artırılması konusunda kısa, orta ve uzun vadeli eylem planı hazırlanmasına karar verildi. Bu amaçla bir de çalışma grubu oluşturuldu.

GAZİANTEP'TE FISTIĞIN GELECEĞİ TARTIŞILACAK

Çalışma grubunun hazırlayacağı eylem planı, sektör temsilcilerinin de önerileri dikkate alınarak önümüzdeki günlerde Gaziantep’te düzenlenecek sektör toplantısında değerlendirilecek. Bakan Eker ile Şahin’in katılacağı toplantıda, Bölge milletvekilleri, ilgili Birlikler Antep Fıstığının geleceği ile ilgili görüşlerini belirtecekler.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.