loader image

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmekte olan ve Devlet Planlama Teşkilatı SODES kapsamında desteklenen "Yaşayarak Öğrenme Merkezi Projesi"nin Eğitim Merkezi binasına 'Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi' isminin verildiği törende İtfaiye Teşkilatı Arama Kurtarma Ekibine ödüllerini Gaziantep Valisi Erdal Ata, Norveç'in Ankara Büyükelçisi Janis Bjorn Kanavın, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Garnizon Komutanı Tuğ. Gen. Kahraman Güneş Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Trondheim Belediye Başkan Yardımcısı Sissel Tronsdal, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Dernekleri Federasyonu Başkanı İnal Aydınoğlu verdiler.

BAŞKAN GÜZELBEY; ALLAH BİZLERE BU ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN

'Geçtiğimiz Pazar günü Van'ın Erciş İlçesinde yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan deprem felaketinin acısının da hala tap taze olduğunu' söyleyen Güzelbey, "Biz o depremi duyar duymaz Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı son derece deneyimli, iyi eğitim almış 10 itfaiyeci arkadaşımızı araç ve gereçleri ile Van ve Erçiş'e yolladık. 1 hafta boyunca Erçiş'te görev yapan ekibimiz gece gündüz demeden, uyumadan kurtarma faaliyetlerine katıldılar. Bütün kurtarma ekipleri ile birlikte kendi ekibimizi de özverili çalışmalarından dolayı kutluyoruz. Allah bizlere bir daha ne Norveç'teki ne de Van'da meydana gelen depremdeki acıları bir daha yaşatmamasını, bu acıların son bulmasını diliyorum" diye konuştu.

BÜYÜKELÇİ KANAVIN; DÜŞÜNCELERİMİZ VE KALBİMİZ SEVDİKLERİNİ KAYBEDENLERLE

Norveç'in Ankara Büyükelçisi Janis Bjorn Kanavin, "Türkiye'nin felaketlerle karşı karşıya bulunduğu bir dönemde buluşmuş bulunuyoruz. Düşüncelerimiz ve kalbimiz, sevdiklerini kaybeden, geçici barınaklarda soğukla mücadele edenlerle birlikte" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma ekibi üyelerine teşekkür eden protokol üyeleri, Van'ın Erciş İlçesinde yürütülen çalışmalardaki özverili çalışmaları ve gayretlerinden dolayı cumhuriyet altını ve takım elbiseden oluşan hediyeleri itfaiyecilere verdiler.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.