loader image

Yeni Ümit ve Hira dergilerinin Gaziantep'te düzenlediği "Sosyal Problemlere Peygamber Yolundan Çözümler Sempozyumu"na 60 ülkeden katılımcıların yoğun ilgisiyle başladı. Sempozyum için hazırlanan 1050 kişilik salon sabahın erken saatlerinde program başlamadan gelenlerle doldu. Salon içerisinde yer bulamayan katılımcıların diğer salonlara kurulan televizyonlarla takip ettiği program, Türkiye birinciliği de bulunan Hafız ve Kari Rıza Günay'ın Kur'an ziyafetiyle başladı.


Açılış konuşmasını Mısır Müftüsü Prof. Dr. Ali Cuma'nın yaptığı sempozyuma protokol de yoğun ilgi gösteriyor. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu sabah programında hazır bulunanlar arasında yer aldı.

 Peygamber Yolu'nun evrenselliği, temsil, tahkiki iman, fakirlik, tefrika, cehalet, içtimai problemler, ideal toplum, kardeşlik, yaşatma ideali, ideal aile, ideal toplum, ilim ve alim, tekye, ashab-ı suffe, Hz. Aişe, insan hayatının önemi, sahabeye, selefe, mezhep imamlarına, ulemaya ve şeaire saygı gibi konuların ele alınacağı oturumlarda, yerli ve yabancı 27 bilim insanı Hz. Muhammed perspektifinden çözüm yolları sunacak.
 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.