loader image

24 Temmuz 1908 tarihi basının milat tarihidir. Bu tarihten itibaren, basınımız tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, halkımızın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlama noktasında büyük bir güce sahip olmuş ülkemizin gelişmesi, kalkınmasında çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olarak önemli rol oynamıştır.

Basın; demokrasimizi koruyup güçlendirmenin yanında toplumun, gözü, kulağı sesi, nefesidir. Yasama, yürütme ve yargının ardından dördüncü büyük güç olan medya; toplumun aynası, uluslararası arenada önemli gücüdür.

Tüm bunlar ışığında bir toplumun yapılanmasında bu denli etkinliği olan basının da bu bilinçle hareket etmesi gerekmektedir. Meslek ilkeleri doğrultusunda toplumun yararını gözeterek, değerlerimizi koruyup, yaşatarak, doğru ve tarafsız bir şekilde kamuoyu oluşturmak ülkemizin aydınlık yarınları, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz için çok önemlidir.

Ülkemiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde gücüne güç katarken, mazlum coğrafyaların da umudu olmaktadır. Bu süreçte Türk Basının fikirleriyle yolumuzu aydınlatacağına yürekten inanıyorum.

Özveriyle çalışmalarını yerelden sürdüren, Gaziantep’i; tarihi, turizmi, sanayisi, ekonomisi ve kültürü ile dünyaya tanıtan yerel basın çalışanlarımız da ayrı bir teşekkürü hak etmektedirler…

Siz değerli yerel medya çalışanları sadece şehrimizi değil ülkemizi yerelden güçlendirme adına önemli bir görev ifa etmektesiniz.

Yerelde özveriyle çalışan tüm basın emekçilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyor; şehrimize, ülkemize ve milletimize katkılarının aynı duyarlılıkla devam etmesini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, tüm basın çalışanlarına görevlerinde başarı ve kolaylık diliyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.