loader image

Görevi başında bıçaklanarak öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın ismi parkta yaşatılacak. Binevler Mahallesinde 15 bin metrekare alana sahip olan parkın yapımını tamamlayan Şahinbey Belediyesi aldığı meclis kararı ile Dr. Ersin Arslan'ın ismini verdiği parkın açılışını yaptı.

Açılış törenine AK Parti Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu ve Nejat Koçer ile Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, İl Jandarma Komutanı Albay Birol Şimşek, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, hastane başhekimleri, Dr. Ersin Arslan'ın annesi Hatice ve eşi Sibel Arslan ile vatandaşlar katıldı.

Gaziantep Valisi Erdal Ata, Binevler Semti'ndeki parkın açılışında yaptığı konuşmada, parkın yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, "Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'nu, gösterdiği kadirşinaslık ve vefa örneğinden dolayı kutluyorum. Temennimiz bu tür acı olayların bir daha yaşanmaması" dedi. Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu da Dr. Ersin Arslan'ın görevi başında öldürülmesinin "yürekleri dağladığını" ifade etti.

Açılan parkla ilgili bilgi veren Tahmazoğlu, "15 bin metre karelik alanda, 698 bin TL harcama yaparak bu parkımızı baştan aşağı yeniledik ve görevi başında şehit olan Dr. Ersin Arslan'ın adını verdik. Onun adını yaşatmak istedik. Bizim görevimiz vatanına, milletine hizmet edenlerin adını yaşatmak" diye konuştu. AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de "İnşallah böyle acılar bir daha yaşanmaz" dedi. Dr. Ersin Arslan'ın babası Ramazan Arslan da oğlunun adının bir parka verilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından Dr. Ersin Arslan Parkı'nın açılışı protokol üyelerince yapıldı.

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.