loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi Dr. Derya Bakbak, Babalar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

 

Babalarımızın karşılıksız sevgi ve fedakârlık timsali olduklarını belirten Dr. Bakbak, “Babalarımız, yüklendikleri maddi sorumlulukların yanı sıra gösterdikleri sevgi, şefkat ve hoşgörüyle de çocuklarda güven duygusu oluşmasını sağlarlar. Yıllar boyunca edindikleri tecrübeleri, evlatlarının hayat yolculuğunda bir azık gibi yanlarına koyarlar. Bir evlat kaç yaşında olursa olsun baba figürü onun hayatında hep önemli aktörlerden biri olarak yer alır. Babanın sınırsız sevgi ve şefkatinin gölgesinde yetişen evlat daima huzur bulur.” dedi.

 

Ailenin toplumun en önemli yapıtaşı olduğunu belirten Dr. Bakbak, “Aileler güçlü olacak ki, toplum güçlü olsun. Devletimiz ve milletimiz güçlü olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘Çocukları, aileleri, ülkeleri için gece gündüz demeden çalışan, evlatları olmaktan her zaman gurur duyduğumuz ilk kahramanlarımız’ diyerek babalarımızın aile hayatımızda kapladıkları geniş yere işaret etmiştir. Bizler de aile kavramını yüreğimizde hissederek hareket ettikçe ülkemizin istikbali aydınlık olacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.), “Bir baba, çocuğuna güzel ahlaktan daha üstün bir miras bırakamaz.” Hadis-i Şerif’ini hatırlatan Dr. Derya Bakbak, “Çocuğun alacağı en büyük miras da babanın şahsiyetinde cisimleşen doğruluk, dürüstlük, çalışkanlık, gibi erdemlerdir.” diye konuştu.

 

COVİD-19 pandemisi döneminde babaların evlatlarından, evlatların da babalarından uzak kaldığına da değinen Dr. Bakbak, “Dinimizin en büyük öğretilerinden olan anne babaya hürmet etmenin önemini de gençlerimize hatırlatıyorum. Vatanı ve milleti için çalışan, anne babasına kusur etmeyen, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil olmalarını temenni ediyorum. Bu vesileyle başta babam, eşim, şehit babalarımız olmak üzere, ömürleri boyunca varlıklarını ailelerine ve çocuklarına adayan, her zaman doğru olanı gösterebilmek için örnek bir yaşam sürmeye çalışan tüm babalarımızın Babalar Günü’nü tebrik ediyorum.” dedi.

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.