loader image

Ramazan cennet kapılarının açıldığı, bağışlanma, bereket, iyilik ve güzellikler ayıdır.  Bu mübarek ayda bütün güzellikleri birlikte yaşadık. Milletçe ekmeğimizi gönül soframızda birlik ve beraberlik içinde hep beraber paylaştık. İyiliğe anahtar, kötülüğe kilit olduk. Yardıma ihtiyacı olana el uzattık, gönülleri inşa ettik.  Ramazan ayının gündüzünde gecesinde, orucunda teravihinde Rabbimizin rızasını aramaya gayret ettik.

Şimdi on bir ayın sultanı Ramazan ayını idrak ederek, vefa ve kardeşlik duygularının dalga dalga yayıldığı bayrama erişmenin huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Bayram, Ramazan’ı eda eden kullarına Rabbimizin bir ikramıdır. Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, kardeşlik, dostluk, sevgi ve saygı duygularının paylaşıldığı millet olma şuuruna ermenin ve toplumun manevi zenginlik kaynağıdır.

Güçlü bir toplumsal yapısının oluşturulması, öz değerlerine bağlı, çalışmayı, güzel ahlaklı olmayı ilke edinen erdemli kuşaklar yetiştirilmesi ile mümkündür. Bu sebeple, birey ve toplum yaşamında çok önemli bir yeri bulunan bayramları, çocuklarımıza anlamına uygun biçimde yaşatmalıyız.

Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını benimsettiğimiz sürece, inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız.

Geliniz bu bayramda da gönülleri inşa etmeye devam edelim, kırılmış kalpleri onaralım. Bir olalım, beraber olalım. Kapısı çalınmayan evleri yalnız bırakmayalım. Küçüklerimizi mutlu edelim. Yolda kalmışlara, garibanlara yardım edelim. Şehit ve gazi yakınlarını ihmal etmeyelim. Yolcuğumuzda trafik kurallarına uyalım, hızdan uzak duralım.

Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, bayramda da vazifeleri başında olan tüm polis ve askerlerimize başarılı görevler diliyorum.  Aziz milletimizin, İslam âleminin bayramını kutluyor, bayramın tüm kalplere ülkemize ve İslam âlemine huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.