loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) üyesi Dr. Derya Bakbak, “Gazi şehrimiz bir kez daha gönlünü açtı; Cumhurbaşkanımızı büyük bir sevgiyle ve coşkuyla bağrına bastı” dedi, tüm Gaziantep’e teşekkür etti.

Dr. Derya Bakbak, Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı için Gaziantep’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temaslarını değerlendirdi.

26 Ocak tarihinin Gaziantep için önemli olduğuna dikkat çeken Bakbak, “86 yıl önce 26 Ocak günü Gazi şehrimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü karşıladı. Tarih bir kez daha tekerrür etti. Gazi şehrimiz bu kez Başkomutanını ağırladı. Bu ağırlamada bir kez daha gurur duyduk hemşehrilerimizle. Çünkü Gaziantep var gücüyle gösterdi liderinin arkasında dimdik durduğunu.

Özellikle Aday Tanıtım Toplantımız sırasında salona sığmayan binler; kış demeden, soğuk demeden salon dışında Liderimizi dinledi. Cumhurbaşkanımız bağrına basan hemşehrilerimizin yüreklerine sağlık.” dedi.

Dr. Bakbak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aday Tanıtım Toplantısında Gaziantep için önemli açıklamalar yaptığını aynı zamanda ülke gündemine ilişkin önemli mesajlar verdiğinin altını çizdi.

Bakbak sözlerini şöyle sürdü:

 “Cumhurbaşkanımız hükümetlerimiz döneminde Gaziantep’e yapılan yatırım miktarını 35 katrilyon olarak açıkladı. Eğitimden sağlığa, ticaretten turizme, ulaşımdan altyapıya her alanda Gaziantep için var gücümüzle çalıştık.

Eğitimde 10 bin 830 adet yeni derslik inşa ettik. Gaziantep’e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum inşa ettik.

Millet bahçesi projesinin en güzellerinden biri Gaziantep’te yapılıyor.

Şehrimize son 16 yılda 19’u hastane olmak üzere toplam 80 adet sağlık tesisi inşa ettik. Aralarında bin 875  yataklı şehir hastanemizin de bulunduğu 6 sağlık tesisimizin inşası devam ediyor.

Uzun uzun yaptıklarımızı anlatmayacağız ama Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi bu bizim Gaziantep’e olan aşkımızı gösteriyor. Bu bizim Gaziantep’e olan hizmet sevdamızı gösteriyor.

Bu sevda hiç bitmeyecek. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bundan sonra da yeni, dev projelerle Gaziantep’e hizmet etmeyi sürdüreceğiz. 

Cumhurbaşkanımız da açıkladı, Dörtyol-Hassa Yolu ile ilgili adımı atıyoruz. Bu adım ile Amanos Dağlarını tünelle geçecek, köprü ve viyadüklerle Gaziantep İskenderun Limanı arasındaki mesafeyi kısaltacağız. Böylece sanayi şehri Gaziantep için yeni bir ticaret aksı oluşturacağız.

Gaziantep, Osmaniye, Adana, Mersin hızlı tren hattını Nurdağı üzerinden Kahramanmaraş’a bağlıyoruz. Ayrıca Şanlıurfa, Gaziantep hızlı tren projesinin de etüt çalışmaları sürüyor.

Gurur projemiz GAZİRAY ile hem metro standartlarında kent içi ulaşıma hem de hızlı tren bağlantısıyla uluslararası ulaşıma hizmet verecek günlük 358 bin yolcunun taşınmasını sağlayacağız.

Ayrıca Gar Düztepe Şehir Hastanesi güzergahında yer alacak sürücüsüz metro hattı projemizin inşasına da yakında başlıyoruz.

Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ilçe belediye başkan adaylarımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile AK Parti’nin hizmet bayrağı Gazi Şehrimizde dalgalanmaya devam edecek. İnanıyorum ki Gaziantep de 31 Mart’ta bir kez daha tarih yazacak.”

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.