loader image

Bugün, gurur günümüz bugün coşku günümüz… Bugün, İstiklal mücadelesinin dönüm noktası, bugün ezelden beri hür yaşayan bir milletin ebediyete kadar hür yaşayacağının dünyaya ilan edildiği gün…

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir asırlık gururunu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu yaşıyoruz.

Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde hiçbir salgın coşkumuzu ve gururumuzu gölgeleyemez. Bu 23 Nisan’da sokaklara çıkamayacağız ama bu akşam ellerimizde bayraklarla balkonlarımızda olacağız. Yer ve mekan fark etmeksizin, yüz yıldır olduğu gibi tüm Türkiye balkonlarımızdan tek yürek olacağız, gururla İstiklal Marşımızı haykıracağız.

Bundan bir asır önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde İstiklal mücadelesini başarıyla sonuçlandıran iradenin bugün de salgınla mücadelede aynı kararlılığı sergileyeceğine inancım tamdır.

Türkiye Cumhuriyeti bu salgını atlatacak kudrettedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde tek bir vatandaşımızın bile mağduriyet yaşamaması için tedbirlerimizi alıyoruz. Salgının ekonomik ve sosyal hayata etkilerini azaltmak için gerekli yasal düzenlemeleri Gazi Meclisimizde hayata geçirdik. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu bu vatan topraklarında milletimizin iradesi ve gayreti ile bu zor günleri geride bırakacağız.

Şehit kanlarıyla sulanan bu cennet vatanın gelecekteki sahiplerine güçlü bir Türkiye bırakmak yegâne gayretimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanları ile vatanımız için canını feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.