loader image

19 Mayıs 1919 bir ulusun küllerinden doğuşunun adıdır. 19 Mayıs bir asır önce Samsun’dan kıvılcım alıp, tüm Anadolu’ya dalga dalga yayılan Kurtuluş meşalesidir.

O meşale ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyetimizin de temelleri atıldı ve bu ulus bağımsızlığını, egemenliğini kazandı.

Bağımsızlığımızın miladı olan, Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bu özel günün 100. yılını yaşamanın mutluluğu ve onuru içerisindeyiz.

Bu vesileyle ulusumuzun kurtuluş mücadelesini Cumhuriyet ile taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Şehitlerimizin kanı ile sulanan bu vatan toprakları bizlere şehitlerimizin yegane mirasıdır. Bu mirası ilelebet korumak ve muasır medeniyetler seviyesine taşımak bizlerin görevidir.

Sevgili Gençler, bu yolda en büyük yardımcımız sizlersiniz. Çünkü bu ülke sizlerin omuzunda yükselecek, sizlerin ışığı ile aydınlanacak sizlerin enerjisi ile şahlanacak.

Çünkü biliyoruz ki şahlanışımızın da yükselişimizin de yegâne anahtarı sizlerin elinde. Ülkemiz Avrupa Birliği ülkeleri arasında genç nüfusun ülke nüfusuna oranının en yüksek olduğu ülkedir.

Attığımız her adımda gençlerimizin geleceğini düşündük. İktidarımız boyunca, gençlerimizin iyi yetişmeleri, farkındalığı yüksek birer vatandaş olmaları; kültür, sanat ve spor ile ruhen ve bedenen güçlenmeleri için çok önemli düzenlemeler hayata geçirdik. 

İşte bu yüzden Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2071 vizyonumuzu siz gençlere emanet etti.

2071 sizlerin omuzlarında şekillenecek; hayal etmekten korkmayın, bilimden, teknolojiden kopmayın ve milli değerlerimizi asla unutmayın.

Türkiye’yi dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokmak ve lider ülke konumuna taşımak için sorumluluk almaktan geri durmayın.

Gençlerimiz başta olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, ülkemizin egemenliği ve bağımsızlığı için toprağa düşmüş ecdadımızı rahmetle ve minnetle anıyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.