loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“Biz, 84 milyonu Türkiye’de,  İslam âlemindeki diğer milyonlarca kardeşimizle de gönül coğrafyamızda yaşayan çok büyük bir aileyiz.” diyen Dr. Bakbak, “Doğu Türkistan’dan Bosna-Hersek’e, Kırım’dan Afrika kıtasına dek aynı secdeye varıyor, aynı insanlık ideali için mücadele veriyor, aynı hisleri paylaşıyoruz. Bayram günleri bu paylaşımın en üst seviyeye çıktığı mukaddes zamanlardır. Çekirdek ailemizle başladığımız bayram kutlamalarımız, dualarımızla ve iyi dileklerimizle dünyanın dört bir yanına taşınıyor. Gazi şehrimizin güzel camilerinde semaya açılan eller, ülkemizin ve gönül coğrafyamızın her yerine kardeşliğimizi, birliğimizi ve dirliğimizi götürüyor. Merhum şairimiz Abdürrahim Karakoç’un dediği gibi, ‘ Bayram af günüdür, barış günüdür/Bayramlar rahmete giriş günüdür’. İşte bu yüzden Ramazan-ı Şerif’i huzurla tamamlayıp bayram gününün coşkusuna ve neşesine kavuştuğumuz için sevinçliyiz. Rabbim tüm hemşerilerimizin tuttukları oruçları kabul buyursun.” dedi.

Türk Milleti’nin bayramları bayram gibi idrak edebilmesi için 20 yıldır büyük bir azim ve kararlılıkla çalıştıklarını ifade eden Derya Bakbak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Önce Millet ve Memleket’ düsturunun izinde, AK Parti kadrolarımızın tükenmez enerjisiyle, Gaziantepli hemşerilerimizin sarsılmaz güven ve destekleriyle yolumuza devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın her günlerini bayram coşkusuyla ve güveniyle yaşayabilmelerini sağlamak için durmak yok, yola devam diyoruz. Geçtiğimiz bayramları gölgeleyen pandemi sürecini en iyi yönetebilen ve büyük ölçüde geride bırakan sağlık sistemini ‘Bayramlar bayram ola’ demek için inşa ettik. Yerli ve milli savunma sanayimizdeki dev atılımları, hemşerilerimiz güvende olsunlar, bayram neşelerini her geçen yıl artırarak sürdürsünler diye yaptık. Gazi şehrimize 14 milyar liralık ulaşım ve iletişim yatırımını yaparken, bölünmüş yollarımızı 314 kilometreye çıkarırken, yıllık 6 milyon yolcu kapasiteli Gaziantep Havalimanı Yeni Terminal Binamızı hizmete alırken, ‘Irakları yakın edelim’ ve hemşerilerimiz bayram günlerinde birbirlerine tez elden kavuşsunlar diye düşündük. Çünkü bizim bayramımız, hemşerilerimizin bayram günlerini dertsiz, tasasız geçirmeleri ve huzur içinde olmalarıdır.” ifadelerini kullandı.

Ramazan Bayramı’nın tüm Türk ve İslam Âlemi ile insanlığa huzur, barış, bereket getirmesini dileyen Dr. Bakbak, “Rabbim bizleri bir kez daha mübarek Ramazan-ı Şerif’e ve nice bayramlara kavuştursun. Birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin ve aziz milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.” diyerek mesajını tamamladı.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.