loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, yayımladığı Kurban Bayramı mesajında “Paylaşmanın birleştirici kuvveti, hem birliğimizi hem beraberliğimizi sonsuza dek bâki kılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kurban ibadetinin, Müminlerin Allah-u Teâlâ’ya kayıtsız şartsız teslimiyetlerinin en açık ifadesi olduğunu belirten Dr. Bakbak, “Rabbimize varlığıyla, birliğiyle kulluğunu sunanlar için hem dünya hem ahiret hayatı bayramdır. Hz. İbrahim’in, oğlu Hz. İsmail’le birlikte verdiği eşsiz sınavın verdiği mesaj binlerce yıldır kaybolmadı ve günümüze kadar ulaştı. Cenab-ı Allah tarafından o gün gökten indirilen kurban, aslında kulluk bilincinin ve sadakatin göstergesidir. Bizlere düşen de aynı bilinci kuşaktan kuşağa aktarmak, gelecek nesillere manevi değerlerimizi ve paylaşmanın kıymetini en iyi şekilde anlatmaktır.” dedi.

Medeniyet mirasımızın, kurbanı güçlü bir toplumsal dayanışma ve yardımlaşma ruhu eşliğinde yaşattığını belirten Derya Bakbak, “Kurban Bayramlarımızda elleri öpülesi büyüklerimizi ziyaret ediyor, geleceğimizin teminatı olan küçüklerimize ilgimizi ve sevgimizi sunuyoruz. Kestiğimiz kurbanları paylaşarak yardımlaşma bağlarımızı daha da kuvvetlendiriyoruz. Allah’ın izniyle 85 milyonluk büyük bir aile olarak her günümüzü Kurban Bayramımız gibi yardımlaşma ve dayanışma bağlarıyla yaşamanın gayreti içinde olacağız. Karşılıklı saygımızı, anlayışımızı, kardeşliğimizi güçlendirmek adına her yeni günü bayram vesilesi bilecek, sarılmaya ve kucaklaşmaya devam edeceğiz. Büyük ozanımız Yunus Emre’nin, ‘Ben gelmedim kavga için, benim işim sevi için / Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim’ cümlesindeki gönül parolamızla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gönül selamıyla gönüllere girmeyi sürdüreceğiz.” diyerek mesajını tamamladı.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.