loader image

DR. DERYA BAKBAK’IN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak “Doğru ve hızlı haber vererek, özel hayata saygı ve tarafsızlık gibi manevi ve ahlaki değerlerden ödün vermeden görevlerini icra eden muhabirinden yazarına, kameramanından yönetmenine, editöründen matbaacısına tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi.

Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında;

“Toplumun ve kamuoyunun hızlı, eksiksiz ve tarafsız haber alma hakkınının korunması gelişmiş demokrasilerin en önemli göstergesidir. Türk Basını kamuoyunu bilgilendirmesiyle, ülkemizin güçlenmesine olan katkılarıyla, toplum yararını gözetmesiyle demokrasi açısından etkili bir yol göstericidir. Basının gücü, toplumun gücünü etkileyen kıymetli bir değerdir” dedi.

“Bugün geldiğimiz noktada, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye iletişim teknolojilerinin çeşitliliği ve gelişmişliği, kitle iletişim araçları ve sosyal medya gibi konularda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır” ifadelerini kullandı.

“10 Ocak, gece gündüz demeden, kar kış dinlemeden BAZEN cephe hattında BAZEN en zorlu koşullarda, yaşamlarını riske atan gazetecilerin günüdür” 

Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak; “10 Ocak, gece gündüz demeden, kar kış dinlemeden bazen cephe hattında bazen en zorlu koşullarda, yaşamlarını riske atan gazetecilerin günüdür” dedi.

Gazetecilerin zorlu şartlardaki çalışma koşullarına da değinen Dr. Derya Bakbak; “Şartlar ne olursa olsun, kimi zaman çatışma bölgelerinde, kimi zaman kriz noktalarında, kimi zaman da dünyanın en zorlu bölgelerinde çalışan gazetecilerimiz; gidilmez bilinmez denen yerlerde meşakkatli görevlerini icra ettiler. Canını ortaya koyan ve yayınlarını hassasiyetle sürdüren tüm gazetecilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yerli gazetecilere de dikkat çeken Dr. Derya Bakbak; “Ulusal kapsamda çalışan gazetecilerimizle birlikte yerelde haber yapan gazetecilerimiz de yerel toplumun sorunlarını değinirken, bulundukları şehrin gelişmesine ciddi anlamda katkı sağlıyorlar. Bu vesileyle, ülkemiz gelmişine katkı sağlayan, haberleriyle şehrimizi insanlara duyuran ve şehrimizi farklı bir boyuta taşıyan Gazi şehrimin tüm gazetecilerine de teşekkür ediyorum” dedi.

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.