loader image

Aşıladıkları sevgi ve güvenle bizleri geleceğe hazırlayan, evlatların kahramanı olan babalarımızın Babalar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Bizim toplumumuzun yapı taşını aile oluşturmaktadır. Baba da aileyi oluşturan en önemli iki fertten biridir. Aile müessesinde annenin rolü başka, babanın rolü başkadır. İkisi birbirinin tamamlayıcısı, evlatların yetiştiricisidir.

Baba olmak bir erkeğin zihninde ve kalbinde bir çocuğa yer açmakla başlar. Sonra o çocuğun kahramanı olur. Baba, çocuğun dış dünyaya açtığı kapının önünde duran bir köprüdür. Güçtür, kuvvettir, çocuk için kudrettir. Koruyan kollayan, özgüven aşılayandır.

Baba sevgisi ile büyüyen çocuk hayata da sevgi ile bakar. Tüm babalarımızın evlatlarına sevgi, saygı aşılamasını, onları milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ahlaklı, erdemli, vicdanlı bireyler olarak yetiştirmesini diliyorum.

Bunun yanında bizim dinimizin gereği olarak da evlatların ana ve babalarına saygıda kusur etmemesini, onlarla geçirdikleri her anın kıymetini bilerek hareket etmesini tavsiye ediyorum.

Bu duygu ve düşüncülerle başta şehitlerimizin emaneti babalarımız olmak üzere, kendi babam, eşim ve tüm babaların Babalar Günü’nü kutluyorum.

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.