loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

 

Ağustos ayının Türk tarihinde, “Zaferler Ayı” olarak anıldığını söyleyen Dr. Bakbak, “26 Ağustos’ta hem Malazgirt Zaferimizin hem Büyük Taarruz’un başlangıcının yıldönümlerini yâd etmiştik Şanlı tarihimizden ve köklü medeniyetimizden devraldığımız derin şuur bu iki günde şahlanmış, 30 Ağustos 1922’de kazandığımız büyük zaferle taçlanmıştır. ‘Hasta Adam’ denilerek prangaya vurulmak istenen Anadolu insanı, kanını vatanın mübarek toprağına akıtarak esaret altına girmeyeceğini ispat etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, asil milletimizin bağrından çıkan yiğit evlatlarımızın destansı mücadelesi eşliğinde hepimize onurlu bir miras bırakmıştır. 30 Ağustos alelade bir tarih değildir. Bağımsızlığımıza, kardeşçe yaşama isteğimize, bayrağımıza musallat olan tehditlerin sonsuza dek yok edildiği bir gündür. Ne mutlu bizlere ki aradan geçen 99 yılda bayrağımızı yere düşürmedik, kardeşliğimize halel getirmedik, bağımsızlığımızı canımız pahasına savunduk.” diye konuştu.

 

30 Ağustos Zaferi’nin mirası olan kenetlenme ruhunun hala en canlı haliyle yaşadığını ifade eden Derya Bakbak, “2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize bu asil ruhla yürüyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve kararlılığı, Büyük Türk Milleti’nin azim, irade ve çalışkanlığı, geleceğe her daim güvenle bakmamızı sağlıyor. Ülkemizi hak ettiği refah ve kalkınma seviyesine ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Türkiye’nin 2002’den itibaren kendisine çizdiği istikamet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyerek vurguladığı rotanın takipçisi olmuştur. Ekonomide, teknolojide, savunma sanayisinde ve daha birçok alanda yürüttüğümüz yerli ve milli politikalar sayesinde bugün uluslararası arenada söz sahibi bir konumdayız. Yerli üretim İHA ve SİHA’larımızla yurtiçi-yurtdışı terörle mücadele harekatlarında başarı üstüne başarı kazanırken, Milli Teknoloji Hamlemiz ile ülkemizi Bilişim Çağı’nın ağırlığı olan aktörlerinden biri yapma yolunda ilerliyoruz. Uyguladığımız gerçekçi ekonomi politikalarıyla dünya ekonomisinin %3 küçüldüğü, küresel ticaretin %10’a yakın daraldığı 2020 yılında, %1,8 büyüdük ve G-20 ülkeleri arasında ikinci sırada yer aldık. Yıllık büyümemizi %1’in altından %5,1’e yükselttik. Yatırımlarımızı yıllık 70 milyar liradan 1,4 trilyon liraya çıkardık. İhracatımızı 36 milyar dolardan 2020 geneli itibarıyla 170 milyar dolar seviyesine ulaştırdık. Hedeflerimizi yüksek tutuyoruz çünkü milletimizin her şeyin en iyisine layık olduğuna inanıyoruz. Malazgirt’ten Dumlupınar’a, Kıbrıs Barış Harekatı’ndan 15 Temmuz direnişine uzanan birlik ve dirlik ruhumuzla, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşımak için çalışmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.