loader image

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Türk Milleti’nin yedi düvele karşı verdiği bağımsızlık mücadelesini, 29 Ekim 1923 günü Cumhuriyet ile taçlandırdığını ifade eden Dr. Bakbak, “1071’de Sultan Alparslan’ın öncülüğünde Anadolu’nun kapılarını açtık. Malazgirt Ovası’nda ekilen medeniyet tohumları Osmanlı İmparatorluğu ile filizlenip, Osman Gazi’nin rüyasında gördüğü, gölgesi 3 kıtayı kaplayan ulu çınara dönüştü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, milletimizle birlikte omuz omza verdiği Kurtuluş Savaşımız ve akabinde ilan edilen Cumhuriyetimiz, Sultan Alparslan’dan Fatih Sultan Mehmet’e, Kanuni Sultan Süleyman’dan 2. Abdülhamid Han’a dek uzanan bağımsızlık zincirinin altın halkalarından birisidir. Değişen ve dönüşen dünyaya uyum sağlamak, asil milletimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak adına atılmış bu büyük adım, Türkiye Cumhuriyeti’ni bölgesel ve uluslararası arenada model bir ülke haline dönüştürmüştür. Savaşlarla, işgallerle harap edilmiş, ekonomisi ve eğitim sistemi çöküş noktasına getirilmiş bir memleketten genç bir Cumhuriyet çıkaran vatansever ve azimli irade bugün hala yolumuzu aydınlatmaktadır.” diye konuştu.

 

Cumhuriyeti kuran azim ve iradenin 98 yıl sonra hala ilk günkü gibi dinç olduğunu vurgulayan Derya Bakbak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, 29 Ekim 1923 ruhuyla Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bugün Ortadoğu’dan Avrupa’ya, Balkanlardan Kafkaslara, Afrika’dan Orta Asya’ya uzanan geniş gönül coğrafyamızda ülkemizin ismi dualarla, övgülerle anılıyor. 2002’den bu yana, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir’ vecizesi ışığında yüce milletimizin hizmetkârlığını sürdürüyoruz. Savunma sanayisinde attığımız devrim niteliğindeki adımlarla, pandemi döneminde sağlamlığını tüm dünyaya ispat etmiş sağlık altyapımızla, yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiğimiz başarılı terörle mücadele harekâtlarıyla, milletimizin refahını, huzurunu, sağlığını ve güvenliğini temel görev bildiğimizi herkese ilan ettik. Allah’ın izni ve milletimizin teveccühleriyle, Cumhuriyetimizi yaşatmaya, koruyup kollamaya, Büyük ve Güçlü Türkiye idealimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Yüce Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.” dedi.

 

 

dbLogoBeyaz
akp

© 2022. Tüm Hakları Saklıdır. Sitede bulunan hiçbir materyal izinsiz kullanılamaz.